Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

[FOTO] Fotograficy podsumowali rok 2019

piątek, 31 stycznia 2020 19:49 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

W Wojewódzkim Domu Kultury otwarto dzisiaj 41. Wystawę Doroczną Związku Polskich Artystów i Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego. Zgromadzonym zaprezentowano blisko 100 różnorodnych zdjęć autorstwa 48 fotografów, które są podsumowaniem roku 2019.

- W tych obrazach prezentowane są różne kierunki fotograficzne, co jest bardzo pozytywną ideą pokazującą rozmaitą paletę: od fotografii czarno-białej do barwnej, są również zdjęcia wykonane metodami tradycyjnymi jak i kombinacje z technikami nowoczesnymi czy autorskimi – mówił Sławomir Zieliński, wiceprezes ZPAF Okręgu Świętokrzyskiego.

Fotografie przedstawiają wydarzenia z roku 2019. Twórcy prac mieli dowolność zarówno tematyczną jak i estetyczną czy kompozycyjną.  Jak podkreśla Sławomir Zieliński, te zaprezentowane na dzisiejszej wystawie wyłonione zostały przez specjalne konsylium, które doceniło grupę pokazującą bogatą różnorodność. Autorzy fotografii, które znalazły się na dzisiejszej wystawie nie kryli swojego zadowolenia.

- Człowiek nie robi fotografii dla siebie tylko dla odbiorców, więc to cieszy gdy praca jest dostrzeżona – mówiła Zofia Turno, dla której robienie zdjęć to pasja, którą zajmuje się od dziesięciu lat. A co prezentuje w swoich obrazach? - wyszukuję fragmenty tego co stworzyła natura i staram się to kadrować w ten sposób by stwarzało to obraz malarski lub graficzny. – tłumaczyła autorka jednej z zaprezentowanych prac.

Dzisiejszą wystawę zdjęć będzie można podziwiać w Wojewódzkim Domu Kultury do 14 lutego.

Nowy numer!
13/2020 13/2020
REPORTER
POSŁUCHAJ
AUDYCJE
WIDEO