Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KULTURA KIELCE

Od arii operowych po folklor

środa, 04 stycznia 2017 23:21

Teatr, operę, kameralne poetyckie koncerty i wielkie widowiska łączy lista propozycji Kieleckiego Centrum Kultury na najbliższe miesiące. Po świątecznym odpoczynku instytucja ponownie próbuje przyciągnąć mieszkańców miasta różnorodnym programem. 

[FOTO]Fotograficy pokazali piękno życia

sobota, 03 grudnia 2016 14:05

Poznaliśmy dwunastu laureatów X Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Życie jest piękne” i zwycięskie prace. To te zdjęcia będą teraz zdobić fronton Kieleckiego Centrum Kultury przez kolejny rok. Ponadto posłużą one, jako ilustracje w wielkoformatowym kalendarzu, który wydaje organizator.

Kieleckie nagrody filmowe rozdane

piątek, 25 listopada 2016 23:54

Filmowa opowieść o ocaleniu z Holokaustu oświęcimskiego rabina zdaniem komisji artystycznej okazała się najlepsza. Główna nagroda XXII Festiwalu Form Dokumentalnych NURT trafiła do twórcy filmu „Dotknięcie anioła” Marka Tomasza Pawłowskiego. 

[AUDIO]Jak powstaje dokument filmowy?

środa, 23 listopada 2016 16:43

Nasze życie nigdy nie jest ani czarne ani białe. Podobnie jest z filmem dokumentalnym, który przecież opowiada o tym co człowieka intryguje, cieszy lub gnębi. Nie ma gotowego scenariusza zapewniającego powodzenie tak w życiu jak i w kinowej sali. Warto jednak trzymać się kilku ważnych punktów odniesienia. Te jednak tyczą się tylko filmów dokumentalnych. O nich opowiedzieli twórcy filmowi i krytycy, którzy goszczą w Kielcach na Festiwalu Form Dokumentalnych NURT.

Dawne gwiazdy na zdjęciach

poniedziałek, 21 listopada 2016 23:19

Całą plejadę dawnych polskich gwiazd i nie tylko można zobaczyć w Galerii Winda mieszczącej się w KCKu. Odsłonięta tam została wystawa fotografii portretowych, które w 20-leciu międzywojennym wykonał Benedykt Jerzy Dorys. 

Co nurtuje dokumentalistów? Dowiemy się w KCKu

czwartek, 17 listopada 2016 17:06

Konflikty zbrojne, kryzys migracyjny, niepełnosprawni oraz sprawy szarej codzienności – taka tematyka wciąż nurtuje twórców filmowych. O tym można się przekonać przeglądając program XXII Festiwalu Form Dokumentalnych Nurt. A ten rozpocznie się już w przyszłym tygodniu w Kieleckim Centrum Kultury. W sumie zobaczymy 29 produkcji podzielonych na dziewięć pokazów tematycznych. Festiwal otworzy wernisaż wystawy zdjęć Benedykta Jerzego Dorysa, który uwiecznił na fotografiach popularnych w latach 30. ub. wieku aktorów. Prace będzie można zobaczyć w poniedziałek o godzinie 19 w Galerii Winda. Robert Wieczorek z impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury mówi, że tematyka dawnego polskiego kina zawsze cieszy się zainteresowaniem publiczności, co można było zaobserwować podczas letnich imprez instytucji. 

Strona 1 z 8

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay