Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KULTURA KIELCE

Głosujmy!

poniedziałek, 19 czerwca 2017 18:53

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 17 Specjalnych im. Karola Wojtyły – papieża Polaka w Kielcach znalazł  się w gronie finalistów konkursu „Podwórko Talentów NIVEA”.  Jeśli placówka  zdobędzie  wystarczającą ilość głosów, to obok niej  powstanie interaktywny plac zabaw.

Konkurs „1 ze 100" - Stand-up comedy Wojciecha Cejrowskiego! W komentarzu pod konkursowym postem na FanPage Radia eM Kielce wpisujesz liczbę, która Twoim zdaniem jest „szczęśliwą liczbą”, która uprawnia do odbioru biletów. Każda osoba może wpisać tylko jeden komentarz pod postem z jedną liczbą całkowitą. Pamiętaj, udostępnij post swoim znajomym! Osoba, która jako pierwsza trafi w "szczęśliwą liczbę", dostanie od nas oprócz 2 biletów na występ Wojciecha Cejrowskiego proste zadanie do zrealizowania. Powiemy o nim w wiadomości prywatnej na FB.

Gramy o podwójne bilety na występ Wojciecha Cejrowskiego w KCK (środa, 14 czerwca, godz. 19.00)! Wartość nagród 130 zł! Powodzenia!

Więcej na temat spektaklu - TUTAJ

Nazwisko zwycięzcy ogłosimy przed 22.00 :)

Dziecięce prace ocenione

piątek, 12 maja 2017 19:58

644 prace wpłynęły do konkursu plastycznego dla dzieci, który Teatr „Kubuś” organizuje od 35 lat. Z tej puli komisja złożona z plastyków i przedstawicieli lokalnych mediów wybrała 30 najlepszych rysunków zainspirowanych spektaklami granymi na kieleckiej scenie lalkowej. Zgłoszenia napłynęły z terenu całego województwa.

Znamy laureatów XIV Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów województwa świętokrzyskiego.  Pierwsze miejsce zdobyła  Natalia Jass z Publicznego Gimnazjum w Samsonowie.

Młodzi tancerze potrzebują wsparcia

czwartek, 23 marca 2017 10:20

Podopieczni Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca potrzebują wsparcia. Młodzi artyści pomyślnie przeszli krakowskie eliminacje w konkursie Dance World Cup, którego finał odbędzie się na przełomie czerwca i lipca Offenburgu w Niemczech. Tygodniowy wyjazd będzie kosztował około 1600 zł na osobę. Już trzech tancerzy zadeklarowało, że rezygnuje z udziału w ostatnim etapie konkursu, ponieważ rodzice nie będą w stanie ponieść takich kosztów. Zarówno Szkoła jak i jej uczniowie chętnie przyjmą wsparcie sponsora, dzięki któremu cały skład będzie mógł uczestniczyć w zawodach. W zamian tancerze oferują np. oprawę artystyczną firmowej imprezy.

To miał być ukłon w stronę osób starszych z pasją, a wyszło dość niezręcznie. Nie tak dawno informowaliśmy o rozstrzygnięciu konkursu „Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego” kierowanego do amatorów fotografików po sześćdziesiątce, który organizował Urząd Marszałkowski. W jednej z kategorii laureatem pierwszego miejsca został Mieczysław Wroński, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Ta sama osoba stanęła na podium w drugiej kategorii. Inny uczestnik konkursu uznał, że do takiego rozwiązania konkursu nie powinno dojść.

Strona 1 z 15

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay