Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

KULTURA KIELCE

Zagrają w terenie. Tym razem Olsztyn

niedziela, 19 lutego 2017 19:30

Podczas jednego z ważniejszych wydarzeń teatralnych w kraju prezentowany będzie kielecki spektakl. „Harper” Simona Stephensa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego zobaczy publiczność XXV Olsztyńskich Spotkań Teatralnych. Aktorzy ze stolicy województwa świętokrzyskiego pokażą się na warmińskiej scenie 23 marca.

A gdyby Zaucha przeżył?

sobota, 11 lutego 2017 16:47

Co by było gdyby Andrzej Zaucha nie zginął z rąk francuskiego reżysera? Nad tym zastanawiają się artyści z Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Trwają próby do muzycznego spektaklu w reżyserii Adama Biernackiego pod tytułem „Zaucha. Welcome to the PRL”.

Remont coraz bliżej. Najpierw koncepcje

czwartek, 09 lutego 2017 01:40

Kolejny mały krok w stronę remontu zabytkowej sceny. Teatr im. Stefana Żeromskiego oficjalnie ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji kompleksowego remontu i przebudowy swojej siedziby. Do końca lutego architekci powinni zadeklarować chęć udziału w nim. Nabór propozycji potrwa do 3 lipca tego roku. Natomiast 17 lipca rozstrzygnie go komisja składająca się z ośmiu osób.

Zdali się na muzykę

środa, 18 stycznia 2017 00:06

Trudną do zdefiniowania, ale przyjemną w odbiorze sztukę wystawił Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W przypadku tego nietypowego tworu pt. „Kropka kreska, kropka kreska” w reżyserii Pawła Paczesnego ryzykowne może się okazać użycie określenia „spektakl”. Artyści bowiem posłużyli się formą koncertu połączonego z melorecytacjami, stand-upem i projekcją materiałów wideo. 

Finał akcji kieleckich aktorów

wtorek, 17 stycznia 2017 00:44

Akcja charytatywna artystów z Teatru im. Stefana Żeromskiego ph. „KarnawaLOWE dla Magdy” rozstrzygnięta. Zebrali kilkanaście tysięcy złotych na leczenie córki kieleckiego aktora Andrzeja Cempury. Wieczór uświetnił występ zespołu Tempero, który wykonuje klezmerską muzykę w spektaklu „Wszyscy chcą żyć”. 

Strona 1 z 12

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay