Na antenie: Cały ten sport!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Cały ten sport!
Mateusz Żelazny
online button
online button

KULTURA KIELCE

Kolejne koncerty w kościołach

sobota, 13 maja 2017 22:11

Przed nami kolejne koncerty muzyki organowej w ramach festiwalu Anima Mundi. W tę niedzielę 14 maja o godz. 19.15 w kościele św. Wojciecha w Kielcach zabrzmią utwory Karłowicza i Góreckiego. Wykona je chór Konzervatorium z Koszyc oraz Orkiestra Symfoniczna ZPSM im. Różyckiego w Kielcach.

Wirtuoz wystąpi w katedrze

niedziela, 30 kwietnia 2017 16:33

Mistrz muzyki organowej z Japonii wystąpi w Kielcach. Yuzuru Hiranaka zagra w bazylice katedralnej podczas kolejnego koncertu w ramach 28. Festiwalu Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi. Muzyk obecnie mieszka w Kopenhadze, gdzie jest wykładowcą w Królewskiej Akademii Muzycznej.

Koncert inauguracyjny odwołany!

niedziela, 23 kwietnia 2017 12:23

Nie odbędzie się koncert inauguracyjny tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Sakralnej „Anima Mundi”. Przegląd miał otworzyć występ Karoliny Juodelyte w tę niedzielę 23 kwietnia o godzinie 19 w kościele św. Jadwigi Królowej. Z przyczyn niezależnych od Kieleckiego Centrum Kultury ten koncert został odwołany i odbędzie się w innym terminie.

Rozpoczyna się „Anima Mundi”

piątek, 21 kwietnia 2017 16:55

Rozpoczyna się 28. Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej „Anima Mundi”. Pierwszy z koncertów muzyki poważnej odbędzie się w tę niedzielę o godzinie 19 w kościele świętej Jadwigi Królowej. Przed kielecką publicznością z solowym występem zaprezentuje się Karolina Juodelytė z Litwy.

Siedem niedziel i różnorodne koncerty muzyki poważnej. 23 kwietnia rozpocznie się 28. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi. W jego ramach wystąpią muzycy z Polski, Litwy, Japonii, Słowacji i Austrii. Koncerty odbędą się w kościołach kieleckich i na Świętym Krzyżu. A usłyszymy kompozycje Bacha, Brahmsa czy Mozarta.

Skomponowanym około 800 lat temu dziełem mistyczki podsumowany zostanie festiwal Anima Mundi. Zespół Flores Rosarum zaprezentuje „Ordo Virtutum” czyli „Sztukę o cnotach” Hildegardy z Bingen. To jeden z pierwszych w historii rozbudowanych utworów dramatycznych średniowiecza.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay