Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk, Marcin Fugiel
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk, Marcin Fugiel
online button
online button

KULTURA KIELCE

Teatr świętuje

poniedziałek, 27 marca 2017 06:54

Jak wygląda próba tancerzy czy ich garderoby i inne zakamarki ich miejsca pracy? O tym będzie można się przekonać podczas dnia otwartego w Kieleckim Teatrze Tańca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. To święto obchodzimy już we wtorek 28 marca. Jednocześnie, chętni będą mogli włożyć na siebie stroje, w których tancerze występują w takich widowiskach, jak „Dziadek do orzechów” czy „Alicja w krainie czarów”.

Dyrektor i reżyser na wystawie

piątek, 24 marca 2017 23:14

Wystawę o nieco zapomnianym, ale bardzo ważnym polskim twórcy odsłonił Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W niedawno nabytych przez instytucję pomieszczeniach po sklepie odzieżowym przy ulicy Sienkiewicza można oglądać ekspozycję pod hasłem „Erwin Axer. 100-lecie urodzin 1917-2017”. W Kielcach prezentowana jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Wystawa w teatrze

środa, 22 marca 2017 16:25

Wystawę o artyście komentującym Holokaust czy czasy stalinizmu odsłoni Teatr imienia Stefana Żeromskiego. W skondensowanej formie zobaczymy życiorys reżysera i dawnego dyrektora Teatru Współczesnego Erwina Axera. Ekspozycja powstała z inicjatywy Narodowego Centrum Kultury na setne urodziny nieżyjącego już artysty. W Kielcach będzie prezentowana z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Zaucha jak dotąd nie męczył

środa, 22 marca 2017 11:16

Nowy spektakl Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach łączy w sobie znaną postać, stare i lubiane do dziś piosenki oraz artystyczną fantazję. Tak w skrócie można opisać muzyczną propozycję kieleckiej sceny pt. „Zaucha. Welcome to the.prl” w reżyserii Adama Biernackiego. Twórcy porzucili faktyczny przebieg wydarzeń sprzed lat. Postrzelony nieopodal krakowskiego teatru piosenkarz Andrzej Zaucha nie ginie. Budzi się w szpitalu w realiach socjalistycznego kraju i zaraz otacza go przytłaczająca wręcz atmosfera uwielbienia.

Uczniowie zmierzyli się z Koltesem

poniedziałek, 20 marca 2017 11:59

Młodzież zagra spektakl na podstawie tekstu światowej sławy dramatopisarza. Grupa teatralna z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego dziś (20 marca) zaprezentuje efekty pracy nad inscenizacją pt. „Roberto Zucco” Bernarda-Marie Koltesa w reżyserii Tomasza Węgorzewskiego.

Strona 1 z 13

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay