Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KULTURA KIELCE

Zdali się na muzykę

środa, 18 stycznia 2017 00:06

Trudną do zdefiniowania, ale przyjemną w odbiorze sztukę wystawił Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W przypadku tego nietypowego tworu pt. „Kropka kreska, kropka kreska” w reżyserii Pawła Paczesnego ryzykowne może się okazać użycie określenia „spektakl”. Artyści bowiem posłużyli się formą koncertu połączonego z melorecytacjami, stand-upem i projekcją materiałów wideo. 

Finał akcji kieleckich aktorów

wtorek, 17 stycznia 2017 00:44

Akcja charytatywna artystów z Teatru im. Stefana Żeromskiego ph. „KarnawaLOWE dla Magdy” rozstrzygnięta. Zebrali kilkanaście tysięcy złotych na leczenie córki kieleckiego aktora Andrzeja Cempury. Wieczór uświetnił występ zespołu Tempero, który wykonuje klezmerską muzykę w spektaklu „Wszyscy chcą żyć”. 

Takiego spektaklu na kieleckiej scenie dramatycznej jeszcze nie było. Artyści z Teatru imienia Stefana Żeromskiego poszukują w koncertach. Na scenie przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach powstaje muzyczny spektakl w reżyserii Pawła Paczesnego, który porusza temat zagubienia we współczesnym świecie czy lęków ludzi. 

Artyści proszą o pomoc

niedziela, 08 stycznia 2017 23:57

Przypominamy o akcji pracowników Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Artyści chcą pomóc ciężko chorej córce Andrzeja Cempury, ich kolegi z pracy. Dlatego zorganizowana została licytacja fantów w najpopularniejszym serwisie społecznościowym. To nie wszystko. Artyści zapraszają również na koncert, podczas którego będą zbierane środki na leczenie. 

[AUDIO]Superprodukcja Łęckiego niedługo w kinach

poniedziałek, 02 stycznia 2017 18:40

Pierwszy klaps na planie tego filmu padł w marcu 2014 roku. Po trzech latach pracy i 67 dniach zdjęciowych „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego trafi na ekrany polskich kin. Już od pierwszych ujęć podgrzewana była atmosfera oczekiwania. Czy spełni się obietnica mocnego obrazu, który bez ogródek opowiada o historii antykomunistycznego podziemia? O tym przekonamy się już za dwa miesiące.

Strona 1 z 11

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay