Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Historia motoryzacji w miniaturze

poniedziałek, 08 lipca 2019 11:31

Niezwykłe pojazdy można oglądać na stałej ekspozycji Muzeum Dialogu Kultur w Kamienicy pod Trzema Herbami na kieleckim Rynku. Miniatury pochodzą ze zbioru podarowanego Muzeum Narodowemu w Kielcach przez Sławoja Franciszka Gwiazdowskiego, pioniera kolekcjonerstwa modeli pojazdów w Polsce. 

Obraz Cyganów. Cyganie w obrazach - zbiór cyganaliów z kolekcji Andrzeja Grzymała-Kazłowskiego

Dzień Wolnej Sztuki w Kielcach

wtorek, 23 kwietnia 2019 14:19

Prawie setka instytucji kultury w 44 miastach po raz kolejny zorganizuje w sobotę, 27 kwietnia Dzień Wolnej Sztuki. Do akcji włączają się Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Muzeum Historii Kielc.

"Droga Krzyżowa w Jerozolimie i sztuce ludowej"

niedziela, 07 kwietnia 2019 15:09

W najbliższą niedzielę w południe Muzeum Dialogu Kultur odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w Muzeum". Tym razem będzie to wykład pt. "Droga Krzyżowa w Jerozolimie i sztuce ludowej".

„Od alegorii do autorskiego znaku”

piątek, 22 marca 2019 11:01

Ze sztuką współczesną zakorzenioną w symbolice chrześcijaństwa będzie można zapoznać się zwiedzający wystawę  „Od alegorii do autorskiego znaku”, która zostanie otwarta 22 marca w Muzeum Dialogu Kultur. Jej autorem jest Artur Ptak.

W ramach cyklu Czwartek z dialogiem w najbliższy czwartek odbędzie się wykład "Karykaturalny obraz wrogów systemu komunistycznego w radzieckich animacjach propagandowych".

Strona 1 z 8