online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE
online button
online button

KULTURA KIELCE

Konsultacje obywatelskie w ŚUW

wtorek, 10 stycznia 2017 16:30

Przedstawiciele organizacji pozarządowych z województwa świętokrzyskiego spotkają się  z dyrektorem Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Wojciechem Kaczmarkiem.

 

Konsultacje w sprawie dużej inwestycji drogowej

czwartek, 01 września 2016 15:58

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące przebiegu nowej drogi wojewódzkiej w zachodniej części Kielc. Inwestycja będzie realizowana w latach 2019-2020 i ma kosztować blisko 120 milionów złotych.

Zakończyły się konsultacje w sprawie budowy ulicy Karczunek na odcinku od ul. Witosa do skrzyżowania ul. Warszawskiej z Sikorskiego. W związku z tym, że odcinek ulicy Witosa pomiędzy ulicą Karczunek, a Warszawską, będzie według nowych założeń jednojezdniowy, projektanci zaproponowali by dodatkową alternatywą wyjazdu z osiedla Dąbrowa, stała się właśnie ul. Karczunek.

Ponownie będą się konsultować

czwartek, 14 lipieca 2016 14:43

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wyruszą w województwo świętokrzyskie by rozmawiać o nowym rządowym przedsięwzięciu Mieszkanie +. Posłowie mają się konsultować z lokalnymi władzami oraz mieszkańcami powiatów w regionie. Przypomnę, że samorządy zostały poproszone o wskazanie na swoim terenie działek, na których państwo mogłoby zbudować budynki mieszkalne.

Ponad 50 osób wzięło udział w dyskusji dotyczącej przebudowy dworca PKS. Miejscy urzędnicy przedstawili konkretne założenia dotyczące zmian w architekturze budynku, natomiast mieszkańcy skupili się przede wszystkim na funkcjonalności obiektu.  

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

poniedziałek, 27 czerwieca 2016 12:42

27 czerwca obchodzony jest jako Światowy Dzień Walki z Cukrzycą – jednym z najbardziej rozpowszechnionych przewlekłych schorzeń, z którym zmagają się pacjenci w Polsce jak i na świecie. W trosce o świętokrzyskich cukrzyków Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizował konsultacje z Zofią Łachut, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym z Cukrzycą i Innymi Schorzeniami. 

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay