Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
Zwrot podatków
Koronaw
reporterm
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AKADEMIA FINANSÓW
AUDYCJE RADIOWE
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

Tłusty czwartek! Rozdawaliśmy pączki

czwartek, 07 lutego 2013 12:54 / Autor:

Nie liczyliśmy kalorii i rozpoczynając ostatni tydzień karnawału świętowaliśmy Tłusty Czwartek.

Zwrot podatków

W Kościele Katolickim to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W Polsce, zgodnie z tradycją, w tym dniu możemy się objadać słodkościami. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki. Ile ich możemy zjeść? Reguły nie ma, ale na pewno dzisiaj nie musimy specjalnie martwić się dietą - zapewnia Agnieszka Piskulak, specjalistka ds. żywienia.- Kilka pączków zjedzonych sporadycznie raz do roku na pewno nie zaważy na naszym zdrowiu i wadze, a będziemy mieć poczucie dobrze spełnionej tradycji.

Ale tylko tego jednego dnia, bo choć pączki jako ciastko drożdżowe są zdrowe, to już niezdrowy jest tłuszcz na którym są smażone. Pamiętajmy, że jeden pączek ma około 250 kalorii, czyli tyle ile kilogram jabłek.

A do tego, by pozwolić sobie w Tłusty Czwartek na cukiernicze szaleństwo, zachęcało też Radio Plus. Pączki rozdawaliśmy naszym słuchaczom i wszystkim pasażerom w opatrzonym naszymi reklamami autobusie MZK . Pasażerowie chętnie korzystali z okazji, co nas bardzo cieszyło. Co sądzą o naszej akcji ? – przepytał ich Piotr Wójcik:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO