online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE
online button
online button

KULTURA KIELCE

Koncerty w Filharmonii Świętokrzyskiej

czwartek, 25 maja 2017 14:59

Różnorodne brzmienia zagoszczą w Filharmonii Świętokrzyskiej w najbliższych dniach. W ten piątek o godzinie 19 w sali koncertowej wystąpią laureaci 7. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Moszkowskiego, w którym pierwsze miejsce w jednej z grup zajęła uczennica kieleckiej szkoły muzycznej Kamila Wawrzeńczyk.

Abba w Kielcach

sobota, 13 maja 2017 22:28

Zespół Black Red White Project zagra w Filharmonii Świętokrzyskiej hity Abby w nowych, mocniejszych aranżacjach Artura Jurka i Pawła Gorczycy. Przeboje szwedzkiej grupy wzbogacone zostały o brzmienie gitary elektrycznej i fortepian, a usłyszymy je w niedzielę 21 maja o godz. 17.

Muzyka filmowa w FŚ

piątek, 21 kwietnia 2017 11:08

Przeboje muzyki filmowej zabrzmią w Filharmonii Świętokrzyskiej. Dziś (21.04) w sali koncertowej instytucji pianista Maksym Rzemiński zagra znane tematy muzyczne autorstwa Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Waldemara Kazaneckiego czy Hansa Zimmera. Rzemińskiemu towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna a całość poprowadzi dyrygent Tomasz Radziwonowicz.

Klasyka, muzyka filmowa i pop

wtorek, 11 kwietnia 2017 16:37

16 różnych wydarzeń proponuje tej wiosny Filharmonia Świętokrzyska. Jak zawsze w repertuarze znajdziemy utwory wielkich klasyków jak Mozart, Chopin czy Beethoven. Znajdzie się też czas na seans filmowy. W środę 24 maja instytucja wyświetli film o artystce Camille Claudel z Juliette Binoche w roli głównej. Zobaczymy także wielkie produkcje operowe z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Finał festiwalu polskiej muzyki poważnej

piątek, 07 kwietnia 2017 12:41

To już koniec 25. Świętokrzyskich Dni Muzyki. W piątek 7 kwietnia o godzinie 19 w Filharmonii Świętokrzyskiej podczas finałowego koncertu zagra na wielokrotnie nagradzany młody akordeonista Maciej Frąckiewicz wraz z orkiestrą symfoniczną. Koncert poprowadzi warszawski dyrygent Tomasz Bugaj. A w repertuarze klasyka: kompozycje Czarneckiego, Krauzego i Dobrzyńskiego.

Ciąg dalszy Świętokrzyskich Dni Muzyki

poniedziałek, 03 kwietnia 2017 11:18

Znanym motywem muzycznym i światową premierą rozpocznie się ostatni tydzień 25 Świętokrzyskich Dni Muzyki. We wtorek 4 kwietnia o godzinie 18.30 Filharmonia Świętokrzyska proponuje kameralny koncert pod hasłem „Żywioły”. Tego wieczoru wystąpi Krakowski Kwintet Dęty i pianistka Beata Bilińska.

Strona 1 z 12

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay