Na antenie: Twoje Ulubione Przeboje
Karol Kaleta
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Twoje Ulubione Przeboje
Karol Kaleta
online button
online button

KULTURA KIELCE

W 2017 roku miasto wyda na inwestycje prawie 300 milionów złotych. To ponad 100 milionów więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach. Najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na budowy dróg oraz komunikację. 

Geologiczny Ogród Doświadczeń to jeden z najświeższych pomysłów kieleckiego Geoparku na kształtowanie postaw proekologicznych i edukację geologiczną. Co jeszcze Geopark oferuje odwiedzającym? O tym w rozmowie Katarzyny Bernat z Elżbietą Czajkowską, dyrektorem ośrodka.

Święto w Geoparku

czwartek, 03 listopada 2016 10:54

Co łączy Geopark Kielce, ONZ i zachmurzenie? O tym będzie można się dowiedzieć podczas Międzynarodowego Dnia Muzeów i Centrów Nauki, który po raz pierwszy będziemy obchodzić w czwartek 10 listopada. W Polsce do wspólnego świętowania zaprasza 29 instytucji zrzeszonych w Porozumieniu Społeczeństwo i Nauka. Swoją propozycję przedstawia również kieleckie Centrum Geoedukacji.

Wielkie zmiany w Centrum Geoedukacji

poniedziałek, 08 sierpnia 2016 13:14

Specjalnie powołana komisja dokona oceny projektów koncepcyjnych w ramach przetargu na modernizację ekspozycji stałej w Centrum Geoedukacji wraz z budową Geologicznego Ogrodu Doświadczeń. Po wyłonieniu zwycięzcy na podstawie projektu koncepcyjnego zostanie opracowany projekt wykonawczy. Jego realizacja planowana jest na koniec 2019 roku.

Wykrywa nawet najmniejszy wzrost poziomu promieniotwórczości. Dodatkowo posiada również urządzenie monitorujące warunki pogodowe. Mowa o nowej stacji wczesnego wykrywania skażeń, którą oficjalnie otwarto w Kielcach. Stacja zainstalowana na dachu Centrum Geoedukacji ma służyć przede wszystkim ochronie ludności przed ewentualnymi skażeniami promieniotwórczymi przenoszonymi razem z powietrzem.

Aż trzy kieleckie instytucje kulturalne  - Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Geopark i Muzeum Narodowe w Kielcach ubiegają się o miano placówki najlepiej wykorzystującej potencjał nowych technologii. W internetowym głosowaniu bierze udział 35 muzeów z całej Polski, które mają multimedialną i interaktywną ekspozycję. Zostały one wytypowane przez administratorów i czytelników portalu kulturaonline.pl.

Strona 1 z 4

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay