Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Dzień Babci i Dziadka w Teatrze

poniedziałek, 20 stycznia 2020 15:32

W związku z przypadającym 21 i 22 stycznia Dniem Babci i Dziadka Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przygotował specjalną ofertę. Bilety na spektakle "Psychoza" i "≈[prawie równo]" w weekend 25 i 26 stycznia będzie można kupić za 10 złotych.

Pieniądze unijne, środki ministerialne i te z Funduszy Norweskich – to mają być główne źródła finansowania remontu budynku Teatru im. Stefana Żeromskiego, który ma się rozpocząć w sierpniu. Wartość całej inwestycji może wynieść nawet sto milionów złotych.

Rośnie nowa, tymczasowa scena Teatru Żeromskiego

poniedziałek, 13 stycznia 2020 12:01

Trwa rozbudowa i modernizacja sali gimnastycznej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w której tymczasową siedzibę będzie miał Teatr im. Stefana Żeromskiego.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza na pokaz "Wiśniowego sadu" Antoniego Czechowa w reżyserskiej interpretacji Krzysztofa Rekowskiego. Spektakl w ramach premiery studenckiej odbędzie się 17 stycznia o godzinie 17. Po nim publiczność spotka się z twórcami, a najbardziej aktywni dyskutanci otrzymają podwójne zaproszenia na przedstawienia Teatru oraz książki.

"Widnokrąg" w TVP Kultura

wtorek, 31 grudnia 2019 09:14

Spektakl "Widnokrąg" Wiesława Myśliwskiego w adaptacji Radosława Paczochy i reżyserii Michała Kotańskiego, który został wystawiony w 140 rocznicę powstania kieleckiego teatru, zostanie zarejestrowany przez TVP Kultura. Sztuka będzie nagrana 29 lutego, a dzięki temu zobaczy ją jeszcze więcej widzów.

Wczoraj w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się premiera "Wiśniowego sadu" Antoniego Czechowa w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego. Sztuka jest obrazem podupadłej arystokracji, która staje w obliczu rozpadu relacji międzyludzkich i dewaluacji panującego systemu. To opowieść o ucieczce przed życiem w świecie, w którym nikt nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swój los.

Strona 1 z 33