Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KULTURA KIELCE

Znani artyści i dzieła z komputera

piątek, 13 stycznia 2017 19:45

Imprezy małe, duże i takie jakich jeszcze nie było zapowiada Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Jak co roku, w galerii przy ulicy Kapitulnej zobaczymy wystawy indywidualne czy prace konkursowe. Wiosna poświęcona zostanie sztuce inspirowanej ekologią i naturą. Odbędą się warsztaty, podczas których powstanie plenerowa instalacja z wikliny. Ponadto, artysta Mirosław Maszlanko stworzy dzieło z klejonych woskiem traw. 

BWA w rękach artystów-związkowców

wtorek, 10 stycznia 2017 01:44

Przepełniona bogactwem barw i kształtów ekspozycja zagościła w Biurze Wystaw Artystycznych. W kieleckiej instytucji kulturalnej odsłonięty został zbiór dzieł lokalnych twórców pod wspólnym hasłem „Kapitał Sztuki Suplement 2016”. Wystawą artyści podsumowali miniony rok i pochwalili się ostatnimi dokonaniami. 

Kapitał Sztuki Suplement 2016

wtorek, 10 stycznia 2017 01:44

Będzie przetarg na dawną siedzibę BWA

wtorek, 27 grudnia 2016 14:37

Dwie oferty wpłynęły do kieleckiego ratusza w sprawie wydzierżawienia budynku po starym Biurze Wystaw Artystycznych mieszczącym się przy ul. Leśnej. Obie zakładają stworzenie mini browaru z miejscem na wystawy artystyczne.

Związkowcy pokażą swoje dzieła

wtorek, 20 grudnia 2016 17:05

Świętokrzyscy artyści zmobilizowali się i wkrótce pokażą swoje prace na wspólnej ekspozycji. Biuro Wystaw Artystycznych przygotowuje właśnie doroczną wystawę związkowców pod hasłem „Kapitał Sztuki”. W salach galerii przy ulicy Kapitulnej zobaczymy prace plastyków, fotografików i rzeźbiarzy. 

Wyjątkowe bombki w BWA

poniedziałek, 12 grudnia 2016 15:46

Szklane i bogato zdobione buciki, auta czy zegary – to ozdoby choinkowe, które jak co roku w okresie przedświątecznym można kupić w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Bombki wykonane zostały w staszowskiej fabryce GMC według pomysłu Lucyny Gozdek, lokalnej artystki. - To dobry dobry wzór i coś co znamy od dziecka – ocenia Stanisława Zacharko-Łagowska, dyrektor BWA.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay