Na antenie: Salon dziennikarski
Jacek Karnowski
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Salon dziennikarski
Jacek Karnowski
online button
online button

KULTURA KIELCE

Projektanci z Łodzi o swojej pracy

czwartek, 15 grudnia 2016 11:21

Symboliczny i wykorzystujący ciemne barwy, może trochę niepokojący – taki jest styl projektowania plakatów Marty i Michała Sicińskich. Z tą dwójką łodzian współtworzących studio Punk Widzenia będą mogli porozmawiać kielczanie. Spotkanie z projektantami odbędzie się jutro o godzinie 18 w czytelni Instytutu Dizajnu. 

O etyce w budownictwie w IDK

sobota, 10 grudnia 2016 18:01

W Galerii Głównej Instytutu Dizajnu odsłonięta została wystawa „Fair Building”, która reprezentowała Polskę podczas niedawno zakończonego międzynarodowego biennale architektury w Wenecji. Projektanci na co dzień pracujący na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach podjęli się próby przeanalizowania problemów robotników budowlanych. Podkreślili nadużycia, do których dochodzi na placach budów. 

Odsłonią „Fair Building”

czwartek, 08 grudnia 2016 16:00

Architekci z Instytutu Dizajnu poszli na budowę i rozmawiali z pracującymi tam robotnikami. Z tego co się dowiedzieli stworzyli analizę problemów, które dotyczą budowlańców. Na pewno muszą się oni liczyć z trudnymi warunkami pracy. Ale czy pracodawca traktuje ich odpowiednio? Odpowiedzi na to pytanie będziemy mogli poszukać na wystawie „Fair Building”, która niedawno reprezentowała Polskę na międzynarodowym biennale architektury w Wenecji a już jutro zostanie odsłonięta na Wzgórzu Zamkowym.

Sprawdzili, jak to wygląda od środka

wtorek, 29 listopada 2016 17:23

Projekt reprezentujący Polskę na międzynarodowej wystawie w Wenecji przyjedzie do Kielc. „Fair Building” to jednocześnie ekspozycja, propozycja nowej idei oraz krótki film dokumentalny. Autorami są architekci na co dzień pracujący w Instytucie Designu. 

Chwalona wystawa przyjedzie do Kielc

czwartek, 24 listopada 2016 00:59

Przez kilka miesięcy była pokazywana we Włoszech a już niedługo przyjedzie do Kielc. Wystawa, która reprezentowała Polskę podczas tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji w grudniu odsłonięta zostanie na Wzgórzu Zamkowym. 

Po co nam społeczność?

wtorek, 15 listopada 2016 09:55

Czy stworzoną przez człowieka społeczność można przekształcić w pieniądz? A jeśli tak to co na to etyka? Między innymi te zagadnienia poruszone zostaną podczas bezpłatnych warsztatów organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zajęcia pod hasłem „Po co budować społeczność? Społeczność jako model marketingowy i biznesowy” odbędą się w Instytucie Designu w najbliższy czwartek o godzinie 14. 

Strona 1 z 14

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay