Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

"Kubuś" zaprasza seniorów

Kielce / 25 września 2018 /

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach przyłącza się do ogólnopolskiego projektu 60+ Kultura. Przedsięwzięcie realizowane jest już po raz trzeci, a jego organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dwa spektakle w wykonaniu amatorskich grup teatralnych z różnych części województwa świętokrzyskiego zainaugurują działanie Świętokrzyskiej Przestrzeni Teatralnej, którą tworzy Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Oprócz spektakli uczestnicy wezmą udział w dyskusji na temat funkcjonowania współczesnego teatru amatorskiego.

 

30 września do włoskiego Trydentu uda się kielecki Teatr Plastyczny SEN. Grupa zrzesza osoby głuche i ma w swoim dorobku liczne nagrody i inscenizacje.

W Muzeum Zabawek i Zabawy można oglądać nową wystawę pt. „Konie różnej maści”. Prezentowane eksponaty to głównie konie wykonane z drewna, ale znalazły się również gliniane oraz wełniane.

Życie żydowskie w filmie

Kielce / 18 września 2018 /

Filmy z Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej będzie można obejrzeć w dwa ostatnie wtorki i czwartki września w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy Planty 7. Pokazy organizuje Stowarzyszenie imienia Jana Karskiego.

 

"ABC judaizmu"

Kielce / 18 września 2018 /

Podstawy wiary Żydów, odłamy judaizmu, święta i codzienność żydowską będzie można poznać podczas wykładów, które organizuje Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach. To juz druga edycja studium "ABC judaizmu".

 

Nowy sezon w Żeromskim

Kielce / 15 września 2018 /

Siedem premier przygotował Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w rozpoczynającym się nowym sezonie artystycznym. Wśród nich będzie musical, komedia oraz adaptacja powieści. W październiku odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Teatralny, a w styczniu placówka będzie obchodzić jubileusz 140-lecia swojego istnienia.

Nosowska, KULT, czy Focus – Ci artyści wystąpią już w ten weekend w Amfiteatrze Kadzielnia podczas festiwalu Kielce ROCKują. Impreza potrwa od 15 do 16 września.

Znamy zwycięzców międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub formy teatralnej ANIMATUS, organizowanego przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Moc przebojów disco i dance oraz roztańczona kielecka Kadzielnia. Za nami Festiwal Muzyki Tanecznej 2018.

140-lecie swojego istnienia będzie obchodził 6 stycznia Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Na jubileusz zaplanowana została premiera "Widnokręgu" Wiesława Myśliwskiego, którą wyreżyseruje dyrektor placówki, Michał Kotański.

 

Ponad 120 lalek z 15 spektakli Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach znalazło się na wystawie lalek teatralnych „Dookoła świata (i w zaświaty)”. Ekspozycja zostanie zaprezentowana w najbliższą niedzielę w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku w województwie mazowieckim.

Strona 2 z 99

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna