Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Ruszył nabór prac do konkursów "Konfrontacja pokoleń" i "Moje świętowanie" organizowanych przez Muzeum Wsi Kieleckiej dla uczniów szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego. Jedną z nagród jest rodzinne zwiedzanie Parku Etnograficznego w Tokarni z możliwością zajrzenia do miejsc, do których turyści nie mają wstępu.

"Prawie równo" to tytuł najnowszego spektaklu w Teatrze im. Stefana Żeromskiego, którego premiera odbędzie się w najbliższą sobotę. Przedstawienie powstało w oparciu o sztukę autorstwa szwedzkiego pisarza, Jonasa Hassena Khemiri, a reżyserem jest pochodząca z Islandii artystka Una Thorleifsdottir.

Blisko 100 uczniów z całego województwa wzięło udział w XIII Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury.

Kino Fenomen i Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zapraszają na pokazy filmów islandzkich, które będą odbywać się od 15 do 18 marca czyli podczas weekendu premierowego "≈[prawie równo]".

Dagmara Ryńska z Pińczowa i Natalia Morgaś z Ostrowca Świętokrzyskiego to laureatki półfinału wojewódzkiego V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Eliminacje odbywały się w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach.

O dwa nowe obrazy powiększy swoją kolekcję Muzeum Narodowe w Kielcach. Będą to "Wenecja" Henryka Sienkiewicza oraz "Pejzaż z rzeką" Józefa Szermentowskiego. Zakup dzieł został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kolekcje Muzealne.

Premiera sztuki na Dzień Kobiet

Wola Jachowa / 08 marca 2019 /

Premierę sztuki „Olśnienie” na podstawie komedii Nikołaja Kolady, Baba Chanel będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej. Spektakl zostanie wystawiony przez nowopowstałą grupę teatralną „Scena Górna” w ramach obchodów Gminnego Dnia Kobiet.

Bezpłatne warsztaty z etykiety językowej pn. „Magiczne słowa” proponuje swoim widzom Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach w ramach obchodów XXVII Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim. Organizatorem święta jest Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Pod hasłem "Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu" będzie obchodzony tegoroczny XXVII Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek.

29 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszego regionu weźmie udział w eliminacjach dla województwa świętokrzyskiego w ramach V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Odbędą się one w najbliższy piątek w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach.

Kolejne pieniądze dla Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Tym razem placówka otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 43 tysiące złotych dofinansowania na realizację projektu „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne”.

Kieleccy twórcy odnieśli kolejny sukces. Film „Credo” w reżyserii Mikołaja Wróbla, o którym pisaliśmy niedawno, otrzymał na festiwalu filmów krótkometrażowych Independent Short Film Festival w Hollywood nagrodę za najlepsze zdjęcia. Ich autorem jest Mateusz Śliwa z Kielc.

Strona 2 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna