Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

KULTURA KIELCE

Przed nami kolejna edycja Narodowego Czytania

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 09:27

Przed nami ósme Narodowe Czytanie. Do tegorocznej edycji Para Prezydencka wybrała osiem polskich nowel. W Kielcach uczestnicy tej akcji będą mieli możliwość wystąpienia przed kamerą.

"Bazar Literacki" i Narodowe Czytanie w teatrze

czwartek, 06 września 2018 15:53

"Bazar Literacki" organizuje w najbliższą sobotę Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Wydarzenie będzie odbywać się w ramach obchodów 26. Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywają się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”.

 

II Narodowe Czytanie Pisma Świętego

piątek, 13 kwietnia 2018 11:11

15 kwietnia rozpoczyna się X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Tego samego dnia odbędzie się II Narodowe Czytanie Pisma Świętego. - Chodzi o to, abyśmy uświadomili sobie, że Biblia jest Księgą daną wspólnocie Kościoła i wspólnocie wszystkich Polaków. Mówi się bowiem bardzo często, że stanowi ona kod kulturowy Europy, a więc fundament na którym cała cywilizacja europejska jest zbudowana. Dlatego chcemy podkreślać i przypominać o konieczności wspólnotowego pochylenia się nad Pismem Świętym - mówił ks. dr Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

W sobotę (3.09) w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W Kielcach książka noblisty czytana była m. in. w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II. 

Kielce czytają Sienkiewicza

piątek, 02 września 2016 12:20

W sobotę (3.09) w kilku instytucjach w mieście odbędzie się Narodowe Czytanie powieści „Quo vadis”. Na spotkanie z literaturą zaprasza między innymi Wojewódzki Dom Kultury, Wojewódzka Bibliotek Publiczna oraz Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II.