Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Marcin Fugiel i Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Marcin Fugiel i Robert Majchrzyk
online button
online button

KULTURA KIELCE

Spór o nazwisko w sądzie

piątek, 10 marca 2017 00:06

Pozew w sprawie filmu „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego trafił do sądu. Radny kielecki Jan Gierada domaga się od twórców dzieła przeprosin za to, że postaci jednego z funkcjonariuszy UB nadali nazwisko Gierada. Już wcześniej obrońca samorządowca tłumaczył, że ten chce uniknąć skojarzeń jego osoby z Urzędem Bezpieczeństwa.

Spór o filmową postać

poniedziałek, 06 marca 2017 17:42

Spór o nazwisko postaci z filmu „Wyklęty” Konrada Łęckiego. Radny kielecki Jan Gierada uważa, że jednego z negatywnych bohaterów reprezentującego środowisko komunistów reżyser nieprzypadkowo nazwał właśnie jego nazwiskiem. Autor filmu stanowczo oświadcza, że „w żadnym wypadku”. Radny stwierdził, że widzowie mogą połączyć negatywną postać z opartego na faktach filmu z jego osobą lub jego rodziną.

Łęcki pokazał film w Kielcach

piątek, 03 marca 2017 10:46

Owacjami na stojąco nagrodzony został film „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego. W kinie Moskwa odbył się zamknięty przedpremierowy pokaz tytułu dla zaproszonych gości – w większości ekipy zaangażowanej w produkcję. Publiczność doceniła przede wszystkim zdjęcia Karola Łakomca, które zarejestrowane zostały na świętokrzyskiej ziemi.

Prezydent obejrzał „Wyklętego”

środa, 01 marca 2017 23:03

Reżyser z Kielc Konrad Łęcki pokazał już swój debiutancki pełnometrażowy film najważniejszym osobom w Polsce. Niezależna produkcja pt. „Wyklęty” po pierwszych przedpremierowych pokazach zebrała niezłe opinie. Teraz czekamy na piątek 10 marca, kiedy film o dramacie niezłomnych wejdzie na ekrany kin w całym kraju.

Prezydent obejrzy świętokrzyski film

wtorek, 28 lutego 2017 02:32

Kielczanie jadą pokazać swój film głowie państwa. We wtorkowy wieczór w Warszawie odbędzie się specjalny pokaz filmu „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego, w którym udział ma wziąć Prezydent PR Andrzej Duda, który objął ten tytuł honorowym patronatem. Na przedpremierowym pokazie prawdopodobnie pojawi się także wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego profesor Piotr Gliński.

Ponad tydzień pozostał do kieleckiej premiery filmu pt. „Wyklęty” Konrada Łęckiego. Twórcy obrazu krótko podsumowali prace i podzielili się opowieściami o produkcji. Co obraz w reżyserii człowieka z naszej ziemi dał artystom?

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay