Na antenie: Sobota ze smakiem
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Sobota ze smakiem
Robert Majchrzyk
online button
online button

KULTURA KIELCE

Ponad 40 regionalnych producentów żywności czy rękodzieła swoją ofertę przedstawiło podczas Kiermaszu Świątecznego. Tradycyjnie, odbył się on na dziedzińcu Dworku Laszczyków, czyli siedziby Muzeum Wsi Kieleckiej. W Niedzielę Palmową kielczanie odwiedzający instytucję mogli kupić miody, wędliny, sery oraz gotowe świąteczne potrawy. Z kolei artyści ludowi z regionu świętokrzyskiego zaproponowali ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne.

Kiermasz przy dworku Laszczyków

niedziela, 18 grudnia 2016 18:38

Chłód nie zniechęcił kielczan do odwiedzin przedświątecznego jarmarku przy dworku Laszczyków. Na dziedzińcu zabytkowej posiadłości pracownicy Muzeum Wsi Kieleckiej rozstawili drewniane budki, które tradycyjnymi produktami zapełnili świętokrzyscy wytwórcy żywności i ozdób świątecznych.

Świątecznie w Dworku Laszczyków

sobota, 17 grudnia 2016 18:10

Na wspólne kolędowanie w Dworku Laszczyków zaprasza w najbliższą niedzielę Muzeum Wsi Kieleckiej. Nie zabraknie regionalnych potraw i wyrobów, a także spotkania ze świątecznymi zwyczajami ludowymi.

Wyjątkowe bombki w BWA

poniedziałek, 12 grudnia 2016 15:46

Szklane i bogato zdobione buciki, auta czy zegary – to ozdoby choinkowe, które jak co roku w okresie przedświątecznym można kupić w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Bombki wykonane zostały w staszowskiej fabryce GMC według pomysłu Lucyny Gozdek, lokalnej artystki. - To dobry dobry wzór i coś co znamy od dziecka – ocenia Stanisława Zacharko-Łagowska, dyrektor BWA.

„Kiermasz sztuki ludowej”

poniedziałek, 01 sierpnia 2016 10:45

W niedzielę (07.08) w Tokarni odbędzie się kolejne spotkanie rodzinne. Wydarzenie w skansenie rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 16. Tym razem będzie to „Kiermasz sztuki ludowej”.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay