Na antenie: Twoje Ulubione Przeboje
Karol Kaleta
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Twoje Ulubione Przeboje
Karol Kaleta
online button
online button

KULTURA KIELCE

Zima w ostatnich tygodniach nie odpuszcza. Dla osób bezdomnych to bardzo trudny okres w roku. Na początku tygodnia w Warszawie została zainicjowana akcja „Wymiana Ciepła” polegająca na pomocy potrzebującym, poprzez oddawanie swojej niepotrzebnej już odzieży i butów. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i dołączają do niego kolejne miasta, od piątku również Kielce.

IDK: Podsumowanie w tysiącach

piątek, 13 stycznia 2017 20:04

Instytut Dizajnu podliczył zeszłoroczną działalność. Instytucja zorganizowała 32 spotkania warsztatowe, w których wzięło udział prawie 3 tysiące osób w różnym wieku. Pracownicy IDK spędzili 220 godzin nad tym, aby je przygotować. Ponadto w przestrzeniach ekspozycyjnych pojawiło się 21 wystaw i odbyło się 25 innych wydarzeń kulturalnych. W sumie projektanci zagospodarowali 5800 godzin wolnego czasu kielczan. Wśród większych sukcesów instytucji można wymienić wystawę Fair Building oraz wprowadzenie do oferty warsztatów dla seniorów, które cieszą się sporą popularnością. 

Będzie zabawa w stolarza i detektywa

piątek, 13 stycznia 2017 16:14

Kontakt z naturalnymi materiałami, zabawa drewnem i poszukiwania bohaterów zaproponują pracownicy Wzgórza Zamkowego na czas ferii zimowych. Co prawda uczniowska laba w Świętokrzyskiem rozpocznie się dopiero za dwa tygodnie, ale projektanci i historycy już teraz kuszą swoimi propozycjami. 

TechKlub zaprasza

środa, 11 stycznia 2017 14:20

Jak opanować emocje podczas wystąpień publicznych? Jak wykorzystać słowo mówione w biznesie? Między innymi na te pytania znajdziemy odpowiedź podczas spotkania kieleckiego TechKlubu. Dziś o godzinie 17.30 w Instytucie Dizajnu posłuchamy także o formującej się lokalnej społeczności mówców. - Pomysł jest odpowiedzią na duże zainteresowanie wielu osób, szczególnie studentów, którzy w mediach społecznościowych dopytywali, czy taka organizacja funkcjonuje na terenie Kielc – mówi Arkadiusz Sobczyk,  inicjator społeczności kieleckich mówców.

Niezły rok dla kultury w regionie

piątek, 30 grudnia 2016 17:26

Mijający rok w kulturze regionu można podsumować podając liczbę premier teatralnych, zorganizowanych koncertów czy wystaw. W ten sposób powstałaby ogólna lista minionych wydarzeń. My jednak postanowiliśmy wyszczególnić kilka momentów, które miały szczególne znaczenie dla tutejszych artystów, instytucji kultury i ich odbiorców. 

Projektanci z Łodzi o swojej pracy

czwartek, 15 grudnia 2016 11:21

Symboliczny i wykorzystujący ciemne barwy, może trochę niepokojący – taki jest styl projektowania plakatów Marty i Michała Sicińskich. Z tą dwójką łodzian współtworzących studio Punk Widzenia będą mogli porozmawiać kielczanie. Spotkanie z projektantami odbędzie się jutro o godzinie 18 w czytelni Instytutu Dizajnu. 

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay