Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Prawie 13 milionów złotych unijnego dofinansowania trafi do świętokrzyskich szkół na realizację ośmiu projektów dotyczących wsparcia szkolnictwa zawodowego. Skorzysta z nich prawie dwa tysiące uczniów i ponad 70 nauczycieli.

Oddział neonatologii Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach wzbogaci się o nowoczesny sprzęt do monitorowania funkcji życiowych najmłodszych pacjentów. Placówka otrzymała na ten cel ponad 4 miliony złotych unijnego dofinansowania.

Za nami kolejny etap starań o budowę uzdrowiska w Kazimierzy Wielkiej. W ostatnich dniach została podpisana umowa na dofinansowanie budowy odkrytego basenu mineralnego. Unijna dotacja w wysokości ponad 4,5 miliona złotych umożliwi utworzenie uzdrowiska oraz rozwój turystyczny powiatu kazimierskiego.

Ponad 10,5 miliona złotych unijnego dofinansowania otrzymały gminy Wojciechowice, Fałków, Końskie oraz Moskorzew. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację szkół, hali sportowych, świetlic wiejskich i obiektów kultury.

185 tysięcy złotych na zakup autobusu szkolnego do przewozu dwudziestu dwóch uczniów otrzymała z rezerwy ogólnej budżetu państwa gmina Szydłów. Autobus będzie rozwoził dzieci do szkół i przedszkola, które znajdują się na terenie gminy. Zacznie kursować prawdopodobnie od początku przyszłego roku.

Dwa i pół miliona złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa otrzymał Szpital św. Leona w Opatowie. Pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt do diagnostyki i przeprowadzania operacji.

Strona 1 z 12