Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
NAJBLIŻSZE TRANSMISJE VIDEO ONLINE
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
Msze
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AKADEMIA FINANSÓW
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Nowa kanalizacja dla gminy Masłów

wtorek, 11 grudnia 2012 13:04 / Autor:

Nowa kanalizacja dla gminy Masłów. Wodociągi Kieleckie podpisały największy, wart prawie 60 mln zł kontrakt w ramach projektu Kompleksowej Ochrony Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej.

Podpisana umowa przewiduje wykonanie około 72 kilometrów nowej kanalizacji na terenie gminy Masłów do czerwca 2015 roku. Pierwsze koparki wyjadą w teren wiosną przyszłego roku. W wyniku tej inwestycji nową kanalizację otrzymają takie miejscowości, jak: Wola Kopcowa, Domaszowice, Masłów Pierwszy i Drugi, Mąchocice Kapitulne a wodociąg - Nademłyn, Marczakowa Dolina, Brzezinki, Ścięgna, Barcza, Dąbrowa Łąki i Ciekoty.

Wykonawcą jest wyłonione w przetargu konsorcjum z liderem spółką Molewski z Chodcza, która podjęła się tego zadania za 59 mln 428 tys. zł. Inżynierem kontraktu jest konsorcjum z liderem ECM Group z Warszawy. Obie te spółki odpowiadają za rozpoczętą budowę kanalizacji na przedmieściach Kielc i w gminie Sitkówka – Nowiny, w ramach tego samego projektu unijnego. Inwestycja Wodociągów Kieleckich współfinansowana jest przez Fundusz Spójności UE, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nowy numer!
14/2020 14/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ