Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KULTURA KIELCE

Przypomną nagrodzone filmy

czwartek, 05 stycznia 2017 00:01

Odrobina klimatu filmowego festiwalu NURT powróci zimową porą. Kieleckie kino Moskwa przypomni trzy nagrodzone podczas ostatniego przeglądu produkcje dokumentalne. 

Kieleckie nagrody filmowe rozdane

piątek, 25 listopada 2016 23:54

Filmowa opowieść o ocaleniu z Holokaustu oświęcimskiego rabina zdaniem komisji artystycznej okazała się najlepsza. Główna nagroda XXII Festiwalu Form Dokumentalnych NURT trafiła do twórcy filmu „Dotknięcie anioła” Marka Tomasza Pawłowskiego. 

[AUDIO]Jak powstaje dokument filmowy?

środa, 23 listopada 2016 16:43

Nasze życie nigdy nie jest ani czarne ani białe. Podobnie jest z filmem dokumentalnym, który przecież opowiada o tym co człowieka intryguje, cieszy lub gnębi. Nie ma gotowego scenariusza zapewniającego powodzenie tak w życiu jak i w kinowej sali. Warto jednak trzymać się kilku ważnych punktów odniesienia. Te jednak tyczą się tylko filmów dokumentalnych. O nich opowiedzieli twórcy filmowi i krytycy, którzy goszczą w Kielcach na Festiwalu Form Dokumentalnych NURT.

Dawne gwiazdy na zdjęciach

poniedziałek, 21 listopada 2016 23:19

Całą plejadę dawnych polskich gwiazd i nie tylko można zobaczyć w Galerii Winda mieszczącej się w KCKu. Odsłonięta tam została wystawa fotografii portretowych, które w 20-leciu międzywojennym wykonał Benedykt Jerzy Dorys. 

NURT: Konflikty wciąż gorącymi tematami

czwartek, 20 października 2016 16:27

Echa świata i kraju odbiją się w stolicy województwa świętokrzyskiego. Wybranych zostało 30 filmów, które zaprezentowane zostaną podczas nadchodzącego Festiwalu Form Dokumentalnych Nurt. Ich tematyka jest bardzo szeroka. Twórcy wzięli pod lupę między innymi konflikt w Syrii i na Ukrainie. 

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay