Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

O ludzkim oku była dzisiaj mowa w Kieleckim Parku Technologicznym. W ramach kolejnej odsłony sobotnich warsztatów dzieci wraz z rodzicami zgłębiły między innymi zagadnienia iluzji optycznej, załamywania się światła, a także wykonały szereg interesujących eksperymentów.

Zrobili prezenty dla swoich dziadków

sobota, 18 stycznia 2020 11:36

Co prawda do Dnia Babci i Dziadka zostało jeszcze trochę czasu, ale dzisiaj w Muzeum Narodowym dzieci wykonywały już z tej okazji specjalne laurki. Oprócz wspólnej pracy nad prezentem, poznały one również historię tego wyjątkowego święta w naszym kraju i na świecie.

O pracy kryminologów powstało wiele filmów i seriali, które elektryzują widzów. Nie każdy jednak ma możliwość sprawdzić się w tej roli samodzielnie. Dzisiaj w laboratorium Energetycznego Centrum Nauki najmłodsi wraz z rodzicami zbadali pozostawione przez siebie ślady przy pomocy technik kryminalistycznych.

„Zagrożenia środowiskowe” to hasło tegorocznej edycji Nocy Biologów, która odbyła się w Polsce po raz dziewiąty. Również na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach przedstawiciele kierunków biologicznych zaprosili w piątek wszystkich ciekawskich do wspólnego zgłębiania świata nauki.

Warsztaty Lampki oliwne

czwartek, 23 stycznia 2020 09:38

Instytut Dizajnu zaprasza na pierwsze w tym roku warsztaty ceramiczne, które odbędą się w czwartek, 23 stycznia, o godzinie 17. Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych.

Temperatura ma bardzo duże znaczenie dla człowieka, ale i otaczającej nas przyrody i rzeczy. Między innymi o tym mogły się przekonać dzieci i rodzicie w kolejnej odsłonie sobotnich warsztatów z organizowanych przez Energetyczne Centrum Nauki.

 

Strona 1 z 17