Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KULTURA KIELCE

Symfoniczna bajka językiem pantomimy

poniedziałek, 09 stycznia 2017 16:03

Czy językiem pantomimy można opowiedzieć bajkę symfoniczną na recytacje i wielką orkiestrę? Artyści z Teatru „Kubuś” są przekonani, że tak. Dlatego postanowili zmierzyć się z popularnym utworem Siergieja Prokofiewa pt. „Piotruś i Wilk”. Wkrótce na scenie przy ulicy Dużej w Kielcach zobaczymy efekty prac naszych aktorów. 

„Kubuś” walczy o kolejną nagrodę

piątek, 25 listopada 2016 16:46

Spektakl Teatru „Kubuś” staje do walki w Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej. Zakwalifikowała się do niego inscenizacja The Monstrum Band na podstawie tekstu Mateusza Pakuły i w reżyserii Roberta Drobniucha. Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie poprzez ten konkurs zachęca artystów do pisania autorskich tekstów scenicznych. Wabikiem jest spora nagroda finansowa.

Serię niesamowitych zdjęć zaprezentowało kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych. To podsumowanie projektu Teatru Kubuś skierowanego do osób osadzonych w kieleckim areszcie i ich rodzin. Jego celem jest odbudowanie zerwanych więzi. Ten proces uchwycili artyści-fotograficy. 

Nowoczesna i dająca dużą wolność odbiorcom – taka w ocenach specjalistów jest edukacja kulturalna w Świętokrzyskiem. Innowacyjnymi projektami, które spotykają się z uznaniem odbiorców, instytucji kulturalnych i organizacji pozarządowych chwalili się edukatorzy z regionu i nie tylko. Okazją ku temu była ogólnopolska konferencja pod hasłem „Sztuka edukacji”. Odbyła się ona w Instytucie Designu z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.

Szalona premiera z filozoficznym zacięciem

środa, 26 października 2016 16:30

Po trosze szalona, przerażająca, zagadkowa, ale też dająca do myślenia. Taka będzie nadchodząca muzyczna premiera w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”. Inscenizacja pod tytułem „The Monstrum Band” w filozoficzny sposób podchodzi do tematu prób modyfikacji co dobre i naturalne.

Strona 1 z 10

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay