Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KULTURA KIELCE

Premiera książki w WDK

środa, 21 czerwca 2017 15:51

W najbliższy piątek 23 czerwca o godzinie 17 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się uroczysta premiera książki „Komendant GRYF i jego żołnierze” autorstwa kieleckiego regionalisty Ireneusza Pietraszka.

Festiwal filmowy. Tym razem w WDK

czwartek, 08 czerwca 2017 12:25

Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB odbędzie się w kinie Fenomen działającym przy Wojewódzkim Domu Kultury. Kilkudniowa impreza startuje 12 czerwca i jest ona częścią wydarzenia obejmującego kilka miast południowo-wschodniej Polski. W ramach przeglądu, w Kielcach zobaczymy osiem filmów dedykowanych młodemu widzowi. Seanse będą się odbywały rano i przed południem.

Historia WDK w książce

poniedziałek, 22 maja 2017 15:01

Jedna z ważniejszych regionalnych instytucji kultury doczeka się obszernego opracowania. Dyrekcja Wojewódzkiego Domu Kultury pracuje właśnie nad skompletowaniem materiałów na temat swojej siedziby i historii swej działalności. Wspomnienia z przeszłości w formie książkowej mają ukazać już tej jesieni.

Filmowa noc z Davidem Lynchem

poniedziałek, 08 maja 2017 00:40

Dzień przed amerykańską premierą nowego sezonu serialu „Miasteczko Twin Peaks” kielczanie spędzą wieczór z filmami Davida Lyncha, reżysera legendarnej produkcji telewizyjnej. W sobotę 20 maja po godzinie 21 kino Fenomen mieszczące się w Wojewódzkim Domu Kultury wyświetli trzy produkcje cenionego twórcy filmowego zza oceanu. Wejściówki w przedsprzedaży kosztują 25 zł.

Przegląd „Echa Katynia” w WDK

czwartek, 20 kwietnia 2017 10:45

Filmy o zbrodni katyńskiej i represjach komunistycznych pokaże kino „Fenomen” mieszczące się w Wojewódzkim Domu Kultury. W czwartek 20 kwietnia odbędzie się kielecki przegląd filmowy „Echa Katynia”. Instytut Pamięci Narodowej organizuje wydarzenie po raz ósmy.

Przegląd filmów historycznych

czwartek, 30 marca 2017 11:17

Rozpoczyna się IV edycja Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”. Kolejną odsłonę cyklu zainauguruje pokaz „Generała Nila” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Na ten seans zaprasza Instytut Pamięci Narodowej do kina Fenomen w murach Wojewódzkiego Domu Kultury już w czwartek 30 marca o godzinie 18. Prelekcję ph. „Generał Emil Fieldorf Nil – Polak, żołnierz, patriota” wygłosi Marek Jończyk, pracownik Biura Edukacji Narodowej kieleckiej delegatury Instytutu.

Strona 1 z 5

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay