Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

W związku z żałobą ogłoszoną na terenie Kielc po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, odwołane zostały wszelkie imprezy o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym organizowane przez instytucje miejskie. Nie będzie spektakli teatralnych ani koncertów.

Pięciuset uczestników z całej Polski weźmie udział w III Zimowym Maratonie Świętokrzyskim, który odbędzie się w najbliższą sobotę w naszym regionie. Rozpocznie on cykl imprez turystyki kwalifikowanej w Górach Świętokrzyskich. 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przygotował specjalną ofertę na komedię pt. „Prędko, prędko..." w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, zrealizowaną na podstawie jednoaktówek Aleksandra Fredry. Jak podają źródła, hrabia był dziadkiem kilkorga wnucząt.

Sukces Teatru Lalki i Aktora "Kubuś w Kielcach. Spektakl "Mały Tygrys Pietrek" w reżyserii Michała Dąbrowskiego został doceniony przez Komisję Artystyczną IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" jako najlepszy spektakl dziecięcy.

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się tradycyjne doroczne kolędowanie z biskupem Marianem Florczykiem. Wydarzenie poprzedziła Msza Święta w Kościele Świętej Trójcy odprawiona w intencji osób niepełnosprawnych.

"Credo" jedzie do Hollywood

świętokrzyskie / 10 stycznia 2019 /

Ogromny sukces młodych świętokrzyskich twórców. Film "Credo" w reżyserii Mikołaja Wróbla i producenta Mateusza Śliwy będzie reprezentować Polskę na jednym z największych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie organizowanym przez amerykańskie stowarzyszenie reżyserów. W lutym ich produkcja zostanie pokazana na gali finałowej w Hollywood.

Do historii siedziby Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach nawiązuje najnowszy spektakl „Pod adresem marzeń”, którego premierę będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę. Nową sztukę w "Kubusiu" przygotował czesko-polski duet reżysera Marka Zákostelecký’ego  i dramatopisarki Elżbiety Chowaniec.

Wciągający i skłaniający do refleksji. Taki jest najnowszy spektakl pt. "Widnokrąg" Wiesława Myśliwskiego w adaptacji Radosława Paczochy i reżyserii Michała Kotańskiego, który miał swoją premierę w minioną niedzielę w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Siedmioro pracowników Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzymało odznaczenia państwowe za zasługi dla kultury polskiej. Nagrody wręczyły wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka podczas niedzielnego wieczoru po jubileuszowej premierze „Widnokręgu" Wiesława Myśliwskiego w adaptacji Radosława Paczochy i reżyserii Michała Kotańskiego.

Ferie z "Kubusiem"

Kielce / 07 stycznia 2019 /

Spektakle, bezpłatne warsztaty plastyczne oraz zabawa karnawałowa to propozycje, jakie na tegoroczne ferie zimowe przygotował dla dzieci i młodzieży Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Z oferty będą mogły skorzystać dzieci już od drugiego roku życia.

Z okazji jubileuszu 140-lecia istnienia Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach wydana została publikacja "Od Teatru Ludwika do Teatru im. Stefana Żeromskiego. Kronika 1879-2019" pod redakcją Grzegorza Cupera i Luizy Buras-Sokół. Jest to bogato ilustrowany katalog zawierający kalendarium kieleckiej sceny od początków jej istnienia aż do dnia dzisiejszego.

Trwają obchody 140-lecia Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Uroczystość zainaugurowało spotkanie „Teatr kielecki wczoraj, dziś i jutro” z udziałem twórców teatralnych, byłych i obecnych aktorów i pracowników sceny, a także ludzi świata kultury, sztuki i nauki.

Strona 1 z 103

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna