kibicuj

Na antenie: Lato wszędzie!
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Lato wszędzie!
online button
online button

KULTURA KIELCE

Muzyki operetkowej, musicalowej i filmowej będzie można posłuchać w najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej, gdzie odbędzie się koncert "Kiedy usta milczą...". Przed publicznością wystąpi zespół  Futyma Qintet z Wałbrzycha.

Znane i lubiane piosenki harcerskie zostały wyśpiewane przez kilka pokoleń uczestników Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej podczas Koncertu Międzypokoleniowego, który odbył się dziś po południu na kieleckim Rynku. W śpiew chętnie włączali się zarówno młodsi, jak i starsi kielczanie.

 

Każdy kto otrzyma bezpłatne zaproszenie, będzie mógł wziąć udział w koncercie galowym, który odbędzie się 29 lipca w Amfiteatrze Kadzielnia w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej "Alleluja czyli Happy Day". To niezwykle radosne wydarzenie odbędzie się już za dwa tygodnie.

"Harcerskie sto lat" to tytuł wystawy, którą można oglądać od dzisiaj w Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Materiały znajdujące się na ekspozycji pochodzą ze zbiorów biblioteki oraz kolekcji Danuty i Andrzeja Rembalskich.

 

Od piątku w Galerii Brama Instytutu Dizajnu można oglądać nową wystawę „Imię Różu” . Na ekspozycji zaprezentowano przedmioty codziennego użytku, które łączy funkcjonalność, oryginalna estetyczna forma oraz wysokiej jakości materiały.

Muzeum Historii Kielc organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży "Orzeł - ptak wolności" i  "Wąsy Marszałka". Natomiast dla starszych, przewidziane są otwarte prelekcje ilustrowane fotografiami w Parku Miejskim.

Anna Wyszkoni, Margaret, Kabaret Moralnego to tylko część gwiazd, które wystąpią podczas tegorocznego Festiwalu „Magiczne Zakończenie Wakacji Kielce 2018”. Dwudniową imprezę zaplanowano na 25 i 26 sierpnia.

Trzy weekendy prezentacji spektakli, pokazy filmów oraz czytania sztuk to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na uczestników czwartej edycji "Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!", która odbędzie się w sierpniu w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Nowym przedsięwzięciem towarzyszącym imprezie będą bezpłatne warsztaty medialne dla młodzieży.

 

Dzisiaj odbyły się ostatnie już wakacyjne warsztaty z "Pegazem". Wzięło w nich udział kilkoro młodych osób, które chcą połączyć swoją przyszłość z teatrem.

Ruszyła X edycja konkursu „Zabawka Przyjazna Dziecku”, organizowanego przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

W poniedziałkowy wieczór na scenie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, można było zobaczyć efekty warsztatów „Lato w teatrze”. 32 dwóch uczestników przedstawiło spektakl pod tytułem „Leśnie ścieżki inspiracji”.

Magda Grąziowska odchodzi z Teatru Stefana Żeromskiego w Kielcach. Aktorka rozpocznie pracę w Teatrze Starym im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

 

Trwa nabór wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Kultury. To już 20. edycja konkursu.

Ruszyła kolejna edycja wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Koziej w Kielcach. Program obejmuje między innymi: zajęcia wokalne, choreograficzne, muzyczne, plastyczne, teatralne, świetlicowe, gry planszowe oraz szachy.

Strona 1 z 77

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna