STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Znów powędrują na Święty Krzyż

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Znów powędrują na Święty Krzyż

Święty Krzyż / 12 września 2017 / Tekst

23 września już po raz 18. odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. W tym roku organizatorzy przygotowali 15 różnych tras. Można jeszcze zgłaszać chęć udziału w tym wydarzeniu. Dlaczego warto się na to zdecydować?

Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na dobre wpisał się już w jesienny kalendarz turystyczny naszego województwa. Jak mówi Łukasz Zarzycki, rzecznik prasowy wydarzenia, ma ono duże znaczenie. – Jest to największa jednodniowa turystyki pieszej w Polsce. Corocznie gromadzimy kilka tysięcy ludzi. Pokazujemy, że aspekty turystyczne można połączyć z wymiarem duchowym – dodaje.

Nad duchową stroną tego wydarzenia od lat czuwa ksiądz Jacek Kopeć. Jak podkreśla, rajd ma charakter pielgrzymkowy. – To metafora naszego chrześcijańskiego życia, które jest wędrówką do Domu Ojca. Tak też przebiega nasze wędrowanie na Święty Krzyż. Pielgrzymi wyruszają z diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej. Zlotem gwiaździstym podążają na wspólną Eucharystię pod przewodnictwem naszych biskupów – przypomina.

W tym roku na Święty Krzyż będzie wiodło 15 tras. Krzysztof Sabat, komandor rajdu, zapewnia, że zaplanowane są one tak, by w wędrówkę mógł się włączyć każdy chętny. – Mamy trasy dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i niepełnosprawnych, a dla tych, którzy chcą się wykazać kondycją fizyczną przewidzieliśmy ponad 40-kilometrową trasę z Kielc – wymienia.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 września za pośrednictwem strony internetowej www.rajd.pttkkielce.pl.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna