Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Zmarł ks. Mirosław Kaczmarczyk

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Zmarł ks. Mirosław Kaczmarczyk

Miechów / 06 listopada 2018 / Tekst
fot. Parafia w Miechowie fot. Parafia w Miechowie

W wieku 56 lat zmarł ks. kan. Mirosław Kaczmarczyk, proboszcz parafii Grobu Bożego w Miechowie i dziekan dekanatu miechowskiego, a także były proboszcz parafii Św. Bartłomieja Ap. w Chęcinach. Posługę kapłańską pełnił 32 lata.

Nieszpory za zmarłego będą sprawowane w piątek, 9 listopada 2018 o godz. 16.30 w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie.

Msza święta Żałobna z udziałem Księdza Biskupa Mariana Florczyka i Księdza Biskupa Andrzeja Kalety odbędzie się w piątek 9 listopada 2018 r. o godz. 17.00 w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie.

Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego zostanie odprawiona w sobotę 10 listopada 2018 r. o godz. 12.00, w kościele parafialnym w Kościelcu.

***

Życiorys śp. księdza Mirosława Kaczmarczyka:

Śp. ksiądz kanonik Mirosław Kaczmarczyk, ur. 02.02.1963 r. w Proszowicach. Wychowywał się w miejscowości Ciborowice, parafia Kościelec. Rodzice Bogusław (nie żyje) i Teresa byli nauczycielami. Miał 2 rodzeństwa: starszego brata Stanisława (nie żyje) i młodszą siostrę Renatę.

W latach 1969-1977 uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Przewodach, w latach 1977-1981 do Liceum Ogólnokszałcącego w Proszowicach. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, gdzie studiował w latach 1981-1987. Dn. 30.05.1987 r. został wyświęcony na prezbitera przez Biskupa Kieleckiego Stanisława Szymeckiego. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii Małogoszcz (1987-1990), następnie w parafii Bożego Ciała w Busku Zdroju (1990-1995) i w parafii Daleszyce (1995-1999).

Dnia 12.11.1999 r. został mianowany proboszczem parafii św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach, gdzie pełnił posługę do września 2013 r. Był też wicedziekanem dekanatu chęcińskiego (od 12.07.2000 r.), a następnie dziekanem (od 05.09.2005 r.). Od 24.02.2005 r. pełnił funkcję rejonowego wizytatora religii. Dn. 16.12.2004 r. otrzymał godność kanonika honorowego Kapituły Katedralnej w Kielcach. 

Dnia 18.09.2013 r. został mianowany proboszczem parafii Grobu Bożego w Miechowie a 07.10.2013 r. dziekanem dekanatu miechowskiego. 23.09.2015 r. został mianowany dekanalnym wizytatorem religii. 21.12.2013 r otrzymał godność kanonika gremialnego Kapituły Kolegiackiej w Miechowie, a 11.02.2014 r. został prepozytem tejże Kapituły. Od 27.11.2015 r. był członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej. Należał do zakonu Bożogrobców. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w szpitalu w Miechowie dn. 06.11.2018 r.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…     

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOK



SŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna