Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Wyjątkowy kurs narzeczeński

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wyjątkowy kurs narzeczeński

Diecezja Kielecka / 27 marca 2019 / Tekst

Już 11 kwietnia przy Centrum Duszpasterskim Wesoła 54 rozpocznie się Kurs Narzeczeński prowadzony przy użyciu metod aktywizujących. To doskonała okazja dla przyszłych małżonków, aby dobrze przygotować się do wspólnego życia i założenia rodziny.

Prowadzone zajęcia znacząco różnią się od spotkań prowadzonych w ramach standardowych kursów przedmałżeńskich. Zamiast wykładów organizatorzy zapraszają uczestników do wzięcia udziału w specjalnych warsztatach. – To zajęcia aktywizujące, dające możliwość wspólnej dyskusji w małych grupach. Polegają one na przeprowadzaniu odpowiednich ćwiczeń. Są to kursy dla par, które chcą zawrzeć związek małżeński i przygotowują do stworzenia wspólnej wizji życia z przyszłym współmałżonkiem – mówi Małgorzata Weryszko, prowadząca spotkania.

Kurs trwa ponad dwa miesiące i składa się z dziesięciu spotkań raz w tygodniu. – Poruszamy na nich wiele tematów dotyczących życia małżeńskiego, które są bardzo ważne dla wspólnej przyszłości, takie jak wzajemne oczekiwania, podejście do posiadania potomstwa i wychowania dzieci. Dyskutujemy o relacjach z teściami i odpowiednim kontakcie między sobą – tłumaczy Małgorzata Weryszko.

Pary biorące udział w spotkaniach przyznają, że wiele zyskały spotykając się na kursie. Jedną z nich są Kasia i Piotr. –  Kurs przedmałżeński, który odbyliśmy w Duszpasterstwie Wesoła 54, dał nam przede wszystkim okazję, żeby zastanowić się nad ważnymi kwestiami dotyczącymi sakramentu małżeństwa, liturgii, filarów małżeństwa. Kurs, który jest nazywany najdłuższym kursem w nowożytnej Europie, ale to, że jest on najdłuższy nie powinno odstraszać, wręcz przeciwnie, powinien zachęcić, ponieważ jest to czas oczywiście wymagający, ale bardzo owocny, pomagający, nam zresztą bardzo pomógł, jak najlepiej przygotować się do świadomego przyjęcia sakramentu małżeństwa, więc bardzo serdecznie polecamy ten kurs – wyjaśnia Kasia. –  Kurs, który pomógł mi poznać bliżej nie tylko moją żonę, ale i siebie samego. Padały pytania wymagające pracy nad sobą, które normalnie nie zaistniałyby wśród zakochanych, ale będą one owocowały w przyszłości w małżeństwie. Zresztą już owocują, jesteśmy osiem miesięcy małżeństwem i bardzo doceniamy wagę tego kursu – dodaje Piotr.

Opiekę duszpasterską nad inicjatywą sprawuje ks. Rafał Dudała. Kolejny kurs rozpoczyna się już 11 kwietnia. Więcej informacji i zgłoszenia na www.wesola54.pl oraz pod numerem telefonu 605 150 223.

42694078 1980587135336582 2909619268188372992 n(1)

ZOSTAW KOMENTARZ