Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»„Wszyscy jesteśmy misjonarzami”

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KOŚCIÓŁ

„Wszyscy jesteśmy misjonarzami”

Kielce / 07 grudnia 2016 / Tekst

O misjonarzach i idei hasła roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście” mówił na antenie Radia eM Kielce gość porannej rozmowy ksiądz Łukasz Zygmunt. Jednym z tematów audycji był także nowy modlitewnik Wydawnictwa Jedność.

Ksiądz Łukasz Zygmunt, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji kieleckiej mówił, że wszyscy jesteśmy zarówno uczniami jak i misjonarzami. - Na mocy chrztu świętego odpowiadamy na wypełnienie Chrystusowego nakazu misyjnego „Idźcie i głoście”. Tak najprościej można wyjaśnić to hasło – mówił duchowny. - Na progu adwentu Kościół postawił nam tak wielkie zadanie byśmy na nowo odkryli to, że jesteśmy posłani – przypominał ks. Łukasz Zygmunt.

Prowadząca audycję Katarzyna Bernat wraz ze swoim rozmówcą przyjrzała się nowemu modlitewnikowi Wydawnictwa Jedność pt. „Idźcie i głoście Ewangelię. Modlitewnik ucznia-misjonarza”. - Mam w ręku coś, co naprawdę jest perełką jeśli chodzi o polski modlitewnik. Po raz pierwszy w naszej ojczyźnie wydano modlitewnik misyjny. Zawiera on 10 rozdziałów, jest tam katechizm i wiele ciekawych modlitw (..) Mnie najbardziej uderzyły modlitwy świętych i błogosławionych, których wcześniej nie znałem – opowiadał ksiądz Łukasz Zygmunt. 

Przesłuchaj całej rozmowy Katarzyny Bernat z gościem porannej rozmowy Radia eM Kielce ks. Łukaszem Zygmuntem:

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay