Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Wielki jubileusz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wielki jubileusz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Diecezja Kielecka / 23 lutego 2019 / Tekst

Mszą Świętą w kaplicy Zespołu Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki rozpoczęły się uroczystości 25-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Po niej uczestnicy wydarzenia wzięli udział w jubileuszowej gali.

Najświętszej Ofierze przewodniczył biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki. W swojej homilii pasterz naszej diecezji wyjaśnił znaczenie jubileuszów. – Nie jest to tylko czas na robienie jakiegoś bilansu. Świat lubuje się w statystykach, podkreśla, publikuje wszelkiego rodzaju wykresy. Jubileusz to przede wszystkim rzeczywistość, która wyrasta z naszej relacji do Pana Boga i ma swoje źródło w objawionym Słowie Bożym – mówił biskup Jan Piotrowski, który przypomniał postaci św. Stanisława Kostki i św. Józefa Kalasantego oraz tłumaczył młodym ludziom znaczenie wolności w życiu człowieka. – Życiowa wolność jaką daje wam Bóg czyni was suwerennymi podmiotami dokonywanych wyborów. Dlatego nie słuchajcie wulgarnych propozycji świata. To co dziś się dzieje, działo się już za czasów Sodomy i Gomory. Trzeba nam być autentycznymi ludźmi dokonującymi szlachetnych wyborów. Miejcie ewangeliczną ocenę rzeczywistości i dzięki Darom Ducha Świętego umacniajcie swoją wolę i nie bójcie się tego co wymagające.

Posłuchaj całej homilii:

Po Mszy Świętej odbyła się uroczysta, specjalna jubileuszowa gala 25-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Uczestniczyli w niej aktualni i byli członkowie stowarzyszenia, ale również dotychczasowi asystenci ruchu. – Nawet jeśli KSM jest ewangelicznym ziarenkiem gorczycy, bo nie ma go jeszcze we wszystkich parafiach naszej diecezji, to ufam, że z czasem zatoczy ono większe kręgi i będzie ze swoimi propozycjami duchowi dobrym narzędziem do rozwoju naszej młodzieży. Warto świętować ten jubileusz i mówić o tej alternatywie, która nic młodym ludziom nie zabiera, ale pozwala dojrzewać w absolutnej wolności i prawdzie – zaznacza biskup Jan Piotrowski. – Cieszy widok świętujących młodych ludzi. Nie świętujemy jednak dla samego jubileuszu, ale chcemy pokazać młodzieży, że jest dla nich miejsce w Kościele i zapraszamy ich do współpracy. Nawet jeśli nie są w stanie należeć do KSM, to podejmujemy szereg akcji, które są dla nich jak np. Nocna Droga Krzyżowa. Chcemy w ten sposób służyć całemu Kościołowi – dodaje ks. Marek Blady, asystent diecezjalny stowarzyszenia.

W diecezji kieleckiej funkcjonuje obecnie 10 oddziałów, które gromadzą wielu młodych ludzi chcących rozwijać się duchowo oraz działać w organizacji skupiającej osoby ceniące podobne wartości. – To piękna rocznica niezwykłego stowarzyszenia, które pokazuje, że młodzi ludzie odważnie wyznają swoją wiarę. Przynależność do KSM-u pomaga wzrastać w miłości do Pana Boga, ale również poznawać wspaniałych ludzi – uważa Aleksandra Krzysiek. Z kolei Kacper Nowak zauważa, że członkowstwo w KSM daje mu możliwość bycia bliżej Pana Boga.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna