online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Wielka radość na Kadzielni. Wspominaliśmy ŚDM
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wielka radość na Kadzielni. Wspominaliśmy ŚDM

Kielce / 18 czerwca 2017 / Tekst

Gwiazdy wystąpiły na Kadzielni w koncercie pt „Alleluja, czyli Happy Day 2”. Na scenie kieleckiego amfiteatru zaśpiewała między innymi Kasia Moś, tegoroczna reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji oraz znany i lubiany piosenkarz Mietek Szcześniak. Widowisko było kontynuacją podobnego koncertu, który zorganizowany został w zeszłym roku z okazji diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży 2016.

Wśród znanych w całej Polsce muzyków, którzy w sobotni wieczór wystąpili w Kielcach możemy wymienić także rapera TAU, Maleo Reggae Rockers z Darkiem Malejonkiem na czele i grupę Gospel Joy. Na scenie pojawił się także afrykański zespół Bazo Bango z Konga i chór Znajomi Znajomych. Nie zabrakło lokalnych akcentów, ponieważ wystąpili także świetni wokaliści z naszego regionu: Dominik Skrzyniarz, Lila Kowalska, Zuzanna Bracichowicz oraz Chór Instytutu Edukacji Muzycznej UJK pod dyrekcją Ewy Robak. Podczas koncertu „Alleluja, czyli Happy Day 2” wysłuchaliśmy znanych piosenek oazowych i popowych.

Na widownię amfiteatru na Kadzielni młodych ludzi przyciągnęły nie tylko znani artyści. Impreza pozwoliła im poczuć jeszcze raz klimat zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży i wielkiego koncertu, który wówczas odbył się w Kielcach. - Mam wspaniałe wspomnienia z ŚDMu i one działają. Zeszłoroczny podobny koncert był świetny pod względem muzyki i atmosfery. Poprzednio bawiliśmy się tutaj razem z wieloma naszymi gośćmi z różnych krajów. Tym razem podejrzewam, że na koncercie pojawiło się raczej niewielu obcokrajowców, ale myślę, że ludzie, którzy tu przyszli świetnie się bawili. Poza tym obchodzimy diecezjalny dzień młodzieży a ten koncert jest częścią świętowania – mówiła Maja Więcek, która zaangażowana była w diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży jako wolontariuszka. - Rok temu tańczyliśmy pod sceną i świetnie pamiętamy tamte chwile. Ten koncert na Kadzielni to powrót do tego, co się działo przed rokiem podczas ŚDMu, powrót do tej radości, atmosfery i ludzi, którzy byli z nami – mówił Artur Podgórski, również wolontariusz ściśle związany z organizacją wielkiego spotkania katolickiej młodzieży z całego świata.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia z koncertu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna