Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Weekend Chwały

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Weekend Chwały

Kielce / 21 lutego 2019 / Tekst

Msza Święta, modlitwa, warsztaty – tak będzie wyglądała Weekendowa Szkoła Chwały, która rozpocznie się 22 lutego w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. To inicjatywa programu ewangelizacyjnego Armia Dzieci.

Instytut Ewangelizacji Świata (ICPE), który prowadzi Armię Dzieci, jest międzynarodowym stowarzyszeniem wiernych, działającym zgodnie z prawem papieskim. Misja ICPE to formacja i szkolenie katolików tak, aby byli oni bardziej skutecznymi ewangelizatorami. Swoją działalność opiera na dwóch filarach: uwielbieniu i ewangelizacji. „Z uwielbienia wynika przemiana umysłu i radość głoszenia dobrej nowiny. Poprzez ewangelizację, uczniowstwo, budowanie wspólnoty i dzieła miłosierdzia, szkolą katolików, formując ich do posługi w Kościele i zdobywania świata dla Chrystusa”, czytamy na stronie internetowej Instytutu.

Modlitwa uwielbienia

W organizowanych przez Armię Dzieci spotkaniach szczególne znaczenie ma modlitwa uwielbienia. – Chrześcijanie są zaproszeni do każdego rodzaju modlitwy: prośby, przeproszenia, dziękczynienia i uwielbienia. Praktyka naszego życia pokazuje jednak, że zaniedbujemy tę ostatnią. Dlatego podczas Weekendowej Szkoły Chwały będzie się ona znajdowała w centralnym miejscu. To modlitwa najmniej interesowna, zwraca uwagę na samego Boga i na to, kim On jest. Warto Go uwielbiać niezależnie od stanu emocjonalnego – tłumaczy ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, asystent kościelny Armii Dzieci.

– Każde spotkanie ma swój program, zwykle podzielony na sesje, które poprzedza modlitwa uwielbienia. Staramy się również uczestniczyć we Mszy Świętej, kończącej dany dzień – dodaje Dariusz Suchenia, jeden ze współorganizatorów Weekendowej Szkoły Chwały. – Nasza działalność odbywa się z błogosławieństwem biskupa Jana Piotrowskiego, który osobiście wyraził na nią zgodę, bo jest to stosunkowo nowa inicjatywa w naszej diecezji – zaznacza Marta Suchenia.

Szkoła ewangelizacji

Oprócz modlitwy odbędą się liczne warsztaty i spotkania. – Zajęcia są podzielone na grupy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ich trakcie prowadzone jest nauczanie odpowiednie dla danej grupy wiekowej, aby każdy mógł je zrozumieć. Nauczyciele będą mówili o tym, dlaczego Pana Boga mamy wielbić, jak i dlaczego mamy to robić, jakie są wzorce biblijne oraz jak uczy nas o tym Kościół – wyjaśnia Dariusz Suchenia.

W spotkaniu wezmą udział kapłani i świeccy ewangelizatorzy. – Głównymi prelegentami w czasie Weekendowej Szkoły Chwały będzie Maria Vadia, misjonarka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, doktor Anna Saj, liderka projektu Armia Dzieci, oraz ksiądz doktor habilitowany Przemysław Kantyka, dyrektor Instytutu Ekumenicznego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim – wylicza ksiądz Sławomir Pawłowski, który również znajdzie się w gronie prelegentów.

– Wierzę, że przeżyjemy szczególny czas, w trakcie którego Pan Bóg będzie z nami i zaspokoi wszelkie nasze pragnienia i potrzeby, a my w ten sposób będziemy mogli realizować Jego plan dla naszego życia – dodaje Marta Suchenia.

Weekendowa Szkoła Chwały odbędzie się między 22 a 24 lutego. Uczestnicy mogą się rejestrować za pomocą strony www.szkoladucha.pl lub telefonicznie: 501 302 202.

Michał Łosiak

ZOSTAW KOMENTARZ