Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Warsztaty przygotowujące do koncertu Uwielbienia

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Warsztaty przygotowujące do koncertu Uwielbienia

Kielce / 12 marca 2017 / Tekst
fot. uwielbienie.wojciechkielce.pl fot. uwielbienie.wojciechkielce.pl

Kto w piątkowy wieczór przebywał w okolicy Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej na ulicy św. Stanisława Kostki, mógł usłyszeć piękny śpiew, wydobywający się z tamtejszej szkoły. 11 czerwca na kieleckim Rynku odbędzie się V Jubileuszowe Uwielbienie. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już teraz. Warsztaty chóru  prowadzone są przez wokalistkę zespołu TGD, Kamilę Pałasz.

- Jestem tutaj po to, aby ich przygotować do koncertu Uwielbienia. Szczególnie wokalnie. Układamy harmonię głosów, tak aby to zabrzmiało jak najlepiej dla tej grupy osób. Każdy chór jest inny, inaczej śpiewa, także staramy się tutaj dobrać takie głosy, aby każdy się dobrze czuł – tłumaczy wokalistka. Zajęcia odbywają się w piątek oraz sobotę. Nie będą to jednak jedyne próby, które przygotują grupę do czerwcowego wydarzenia. - To etap pierwszy. Zarówno przed zespół jak i chór czeka jeszcze dużo pracy. Jestem tutaj po to, aby przygotować wszystkie głosy, dograć brzmienie. Później będą już sami pracować – kontynuuje Kamila Pałasz.

Pierwsze zajęcia są świetnym prognostykiem. Prowadząca zajęcia docenia pracę całego zespołu. - Jestem mile zaskoczona, przede wszystkim tym, że ludzie w takim składzie nigdy ze sobą nie śpiewali. Z tego co wiem, to był nowy nabór do chóru i większość osób mnie kojarzy, bo kiedyś razem pracowaliśmy. Natomiast dziś widzę wiele nowych twarzy i mimo wszystko to ładnie ze sobą brzmi. Kielczanie są zdolni, sama stąd pochodzę, więc jestem z nich naprawdę dumna – podsumowuje piosenkarka.

Świadectwo wiary rozpocznie się 11 czerwca o godzinie 19:30. Motywem przewodnim spotkania będzie chwała oddawana Bogu. Tegoroczne hasło spotkania brzmi – Niech się stanie. W tym roku gościem koncertu będzie m.in. ks. Jakub Bartczak.

Krzysztof Węglarczyk

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna