Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Wakacje z kielecką Caritas

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wakacje z kielecką Caritas

01 września 2017 / Tekst

Caritas podsumowała wakacyjną akcję dla dzieci. W tym roku z letniego wypoczynku zorganizowanego przez kielecką organizację skorzystało łącznie ponad  600 dzieci z diecezji kieleckiej. 50 z nich pochodziło z rodzin polonijnych z Białorusi. Najmłodsi wypoczywali między innymi w Pogorzelicy, Chłapowie i Zakopanem. 

-W  tym roku zorganizowaliśmy łącznie  siedem turnusów  wyjazdowych.  Jeden z  nich odbywał się w Pogorzelicy, trzy w Chłapowie, dwa w Zakopanem i jeden w Kaczynie koło Daleszyc. Na tym ostatnim wypoczywały dzieci z rodzin polonijnych z Białorusi – wymienia ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas. – Staraliśmy się aby to były miejsca atrakcyjne turystycznie. Chcieliśmy, aby dzieci poznały piękne zakątki naszego kraju i wróciły do swoich szkół pełne wrażeń. Wszystko po to, by dzieci z rodzin ubogich nie czuły się gorsze od swoich kolegów i by także mogły pochwalić się przeżytymi wakacjami – uzupełnia kapłan.

Ofertę kolonijną uzupełniał wypoczynek w miejscu zamieszkania. Półkolonie przeprowadzone zostały w Ognisku Wychowawczym Caritas w Jędrzejowie. – Zrealizowano tam  trzy turnusy dwutygodniowe dla łącznie 180 dzieci. Ciekawy program wakacyjny realizowały również świetlice środowiskowe w Kielcach, Chmielniku, Proszowicach, Mniowie, Ślęcinie i Desznie.  Dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjnych, wyjściach na basen, konkursach i wycieczkach krajoznawczych. W całość wplecione zostały działania profilaktyczne. Z tej formy  wypoczynku skorzystało około 240 podopiecznych – mówi ks. Banasik.

Kolonie zostały współfinansowane ze środków Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przy wsparciu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą, Kuratorium Oświaty w Kielcach i Krakowie przy współpracy samorządami  Gmin Jędrzejów, Miechów, Słomniki, Proszowice, Wodzisław, Bieliny oraz Stowarzyszeniem „Razem Dzieciom” z Buska – Zdroju.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna