Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»W niedzielę trzy wielkie odpusty ku czci Matki Bożej

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

W niedzielę trzy wielkie odpusty ku czci Matki Bożej

Diecezja Kielecka / 06 września 2019 / Tekst

W niedzielę, 8 września, nasza diecezja będzie przeżywała trzy niezwykle ważne odpusty. W Wiślicy, Piotrkowicach i Piekoszowie zaplanowano uroczyste przeżywanie tego wyjątkowego dnia.

Wielki Odpust Wiślicki będzie połączony z Diecezjalną Pielgrzymką do Uśmiechniętej Madonny Łokietkowej. O godzinie 10 nastąpi przywitanie pielgrzymów, a kustosz wprowadzi ich w historię sanktuarium. Później rozpocznie się konferencja księdza Przemysława Kantyki dotycząca Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 11 pielgrzymi odmówią Różaniec, a pół godziny później nastąpi wprowadzenie nowych kanoników. Suma Odpustowa odprawiona zostanie o godzinie 12 przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Z kolei w Piotrkowicach, w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej suma odpustowa zostanie odprawiona przez biskupa Andrzeja Kaletę o godzinie 11.30. Po Eucharystii biskup dokona uroczystej instalacji relikwiarza z relikwiami św. Floriana.

Różańcem o godzinie 11.15 rozpoczną się zaś uroczystości odpustowe w Piekoszowie. O godzinie 12 sprawowana będzie Msza święta przez ks. Stanisława Rospondka, byłego proboszcza Parafii Garnizonowej w Kielcach. Po niej wierni wysłuchają koncertu Chóru Parafii Garnizonowej.

ZOSTAW KOMENTARZ