Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»W niedzielę konsekracja wdów

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

W niedzielę konsekracja wdów

Diecezja Kielecka / 10 stycznia 2019 / Tekst

13 stycznia o godzinie 13 w kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach odbędzie się uroczystość konsekracji wdów z diecezji kieleckiej. To niezwykle ważne wydarzenia dla całego Kościoła.

Mszy Świętej przewodniczył będzie wówczas biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki, który poprzez specjalny obrzęd włączy wdowy do stanu życia konsekrowanego. Odtąd poprzez modlitwę i zlecone prace w szczególny sposób służyły Kościołowi. – Konsekracja to włączenie danej osoby, rzeczy lub miejsca na wyłączną chwałę i służbę Panu Bogu. Początki takie służby mamy już w Starym Testamencie, gdzie znajdują się wzmianki o wdowach oddających swoje życie Bogu. Najbardziej znana postać to prorokini Anna. Przez pewien czas w Kościele ten sposób przeżywania wdowieństwa był uśpiony, ale Sobór Watykański II za natchnieniem Ducha Świętego doprowadził do tego, że ta konsekracja jest na nowo przeżywana – mówi ksiądz Adam Kaczmarczyk, wikariusz parafii Ducha Świętego w Kielcach.

W uroczystości wezmą udział osiem wdów, w tym cztery z parafii Ducha Świętego, dwie z parafii w Strawczynie i jedna z kościoła Garnizonowego w Kielcach oraz z parafii w Bęczkowie. – Samo przygotowanie do tej uroczystości trwało 3 lata. Wdowy poznawały istoty życia konsekrowanego, istotę poświęcenia się Panu Bogu, uczyły się modlitwy Liturgią Godzin, form chrześcijańskiej medytacji, ale także rozważały śluby, który wynikają z życia konsekrowanego. Po tym przygotowaniu zostały dopuszczono przez biskupa kieleckiego do tej godności – tłumaczy ksiądz Adam Kaczmarczyk. – Wybrane kobiety swoim życiem i zaangażowaniem w życie parafii dały się poznać jako te, które Pan Bóg wzywa do takiej łaski – dodaje.

ZOSTAW KOMENTARZ