Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»W intencji trzeźwości

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

W intencji trzeźwości

11 lutego 2018 / Tekst

W piątek 16 lutego odbędzie Droga Krzyżowa na Święty Krzyż w intencji trzeźwości. Rozpocznie ją nabożeństwo o godz. 18 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Następnie zebrani wyruszą Drogą Królewską w kierunku Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego. Po zakończeniu wędrówki, o godz. 20.30 w bazylice mniejszej na Świętym Krzyżu odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Piotrowskiego.

Chętnych do udziału w modlitwie z Kielc do Nowej Słupi dowiezie bezpłatny autobus, który wyruszy o godz. 16.45 z przystanku przy ul. bpa Jaworskiego nieopodal kościoła św. Jadwigi Królowej. Organizatorzy proszą o rezerwacje miejsc pod numerem 41-368-02-96 wew. 238.

Warto wspomnieć, że rozpoczął się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przyświeca mu hasło „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Te słowa wpisują się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Hasło Tygodnia nawiązuje do słów św. Jana Pawła II: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale, stale zdobywać”.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna