Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO] Pokazali radość ze Zmartwychwstania. Droga Światła w Kielcach

piątek, 07 czerwca 2019 22:44 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ulicami naszego miasta przeszła Droga Światła – nabożeństwo wielkanocne, podczas którego wierni rozważają wydarzenia po Zmartwychwstaniu Jezusa. – Wszystko w atmosferze radości, którą chcemy przekazać innym – mówi ksiądz Rafał Dudała, rektor Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II.

Modlitwa rozpoczęła się w kościele przy ulicy Wesołej 54, z którego wierni wyszli podążając za krzyżem i ikoną Zmartwychwstałego Chrystusa. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz Rafał Dudała. – To już czwarty raz, kiedy idziemy Drogą Światła. Próbujemy wpisywać się w duchową potrzebę, jaką jest brak nabożeństw w okresie wielkanocnym. Chcemy dziś wyjść na ulice Kielc nie po to, żeby się konfrontować ze światem, ale po to, żeby mu opowiedzieć o naszej radości, jaką jest Chrystus Zmartwychwstały – tłumaczy ksiądz Dudała.

Droga Światła nawiązuje do Drogi Krzyżowej, chociażby przez liczbę stacji, przy których zatrzymują się wierni. Rozważają oni jednak wydarzenia, które rozegrały się po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Wśród radosnego śpiewu wielkanocnego uczestnicy pochylali się między innymi nad spotkaniem Chrystusa z uczniami z Emaus, Wniebowstąpieniem czy Zesłaniem Ducha Świętego. Przy każdej stacji kapłani wygłaszali krótką naukę. – Wszystko to co jest chrześcijańskie, jest świadectwem. Szukamy takich okazji, aby we wspólnocie wiary złożyć nasze świadectwo. Mamy szansę, żeby podzielić się z innymi wiarą poprzez modlitwę – zauważa rektor Kościoła Akademickiego.

W nabożeństwie uczestniczyli ludzie w różnym wieku. Gabriela Szypnicka wzięła w nim udział po raz drugi. – Za pierwszym razem przyprowadziła mnie ciekawość. Spodobało mi się i dlatego jestem ponownie. To bardzo ważne, ponieważ brakuje nabożeństw pokazujących radość ze Zmartwychwstania – uważa.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO