Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Msza Święta w Bukowej i Apel we Włoszczowie. Pielgrzymka zmierza w kierunku Jasnej Góry

poniedziałek, 10 sierpnia 2020 13:07 / Autor: Michał Łosiak
Fot. ks. Hubert Równicki
Michał Łosiak

39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już piąty dzień idzie w kierunku częstochowskiego sanktuarium. Dziś pielgrzymi wzięli udział w Mszy Świętej w Bukowej i zmierzają w kierunku Włoszczowy.

Wczoraj pielgrzymi przeszli przez Piekoszów i zatrzymali się w Wiernej Rzece. Dziś o godzinie 7 wyruszyli w dalszą wędrówkę do jasnogórskiego sanktuarium. – Jak co roku tego dnia idziemy do Włoszczowy. Przystanek na Mszę Świętą mamy w Bukowej. Do południa w sztafecie idzie grupa czerwono-czarna, a po południu czerwono-niebieska – informuje ks. Grzegorz Stachura, kierownik duchowy pielgrzymki.

Mszy Świętej w Bukowej przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. – To dla nas zawsze gościnne miejsce. Wszyscy doświadczamy duchowych przeżyć, ale najistotniejszym momentem jest zawsze Najświętsza Ofiara. To z niej chcemy zaczerpnąć łask, aby wzrastała w nas wiara, nadzieja i miłość –  zauważył pasterz naszej diecezji. Homilię w trakcie Eucharystii wygłosił ks. Leszek Starczewski.

– Eucharystia jest miejscem uzdrawiającej wiary, ale najpierw jest tajemnicą. Tajemnica różni się tym od zagadki, że zagadkę można odgadnąć, a tajemnica zawsze ma jeszcze coś do powiedzenia. Bóg jest tajemnicą i Eucharystia, w którą On się angażuje z pasją, niech również będzie tajemnicą i czymś, co nas przerasta – tłumaczył ks. Leszek Starczewski.

Posłuchaj całej homilii:

Kolejnym tematem, który rozważają pielgrzymi podczas dzisiejszego etapu modlitewnej wędrówki jest Tajemnica Wiary.

– To co dzieje się w sferze naszego intelektu, spojrzenie na relacje z najbliższymi, czy to, jak pojmujemy miłość – wszystko zależy od tego, czy jesteśmy ludźmi wierzącymi, czy nie – wyjaśnia ks. Adam Wilczyński, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Posłuchaj całej konferencji: http://em.kielce.pl/kosciol/audio-konferencje-pielgrzymkowe-dzien-5-tajemnica-wiary

Pielgrzymka to okazja nie tylko do wspólnego przeżywania swojej wiary, ale również do modlitwy w wielu intencjach. – Podobno gdy jest dużo intencji, to jest dużo bąbli i tak było na pierwszej mojej pielgrzymce, kiedy miałam 33 bąble. Niesiemy jednak nie tylko swoje sprawy, ale również intencje ludzi, którzy nas o to proszą – mówi nam Ola.

Jeszcze dziś pielgrzymi dotrą do Włoszczowy, gdzie wezmą udział w Apelu Jasnogórskim. Jutro wyruszą w kierunku Koniecpola.

Your Website Title
How to Share With Just Friends

How to share with just friends.

Posted by Facebook on Friday, December 5, 2014
Nowy numer!
35/2020 35/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO