kibicuj

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»V Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

V Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

26 lipca 2017 / Tekst

Przed nami  jubileuszowa,  V Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Rozpocznie się ona 16 sierpnia.  - Wyruszymy około godziny 9.  sprzed Kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach. Na starcie zawsze towarzyszy nam ksiądz biskup, który udziela nam błogosławieństwa - informuje Aneta Winiarska - Syska, rzecznik pielgrzymki.  

 Wyprawa rowerowa potrwa cztery dni. - Pierwszego dnia dotrzemy do Wiślicy, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie pielgrzymki. W następnych dniach będziemy jechać przez  Pińczów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów. Wyprawę zakończymy oczywiście w Częstochowie - uzupełnia rzecznik. Łącznie pielgrzymi będą mieli do pokonania około 280 kilometrów. - Trasa jest długa należy więc pamiętać o tym, aby dobrze się do niej przygotować. Każdy, kto się wybiera na pielgrzymkę powinien pamiętać nie tylko o sprawnym rowerze ale także o swoim zdrowiu. Choć ta pielgrzymka do ekstremalnych nie należy, to jednak jest to pewien wysiłek - zaznacza Aneta Winiarska - Syska.

            Zapisy na pielgrzymkę rowerową potrwają do 10 sierpnia. - Radzimy się pospieszyć tym, którzy chcą się z nami wybrać a jeszcze się nie zapisali. Liczba osób jest bowiem ograniczona. W tej wyprawie nie może być więcej niż pięćset osób. My oczywiście -  zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania: dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych – wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą – zachęcają organizatorzy. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie: http://www.pielgrzymkarowerowa.pl.

            Do udziału w pielgrzymce oprócz organizatorów zaprasza także między innymi pan Piotr Zieliński, którzy w rowerowej pielgrzymce uczestniczy od początku. - To będzie już moja piąta wyprawa.  Już za pierwszym razem odkryłem jak wiele ona może dać.  I myślę, że kto raz pojedzie i poczuje tę wspaniałą atmosferę jaka tu panuje będzie wracał. To jest naprawdę wspaniałe uczucie, zwłaszcza, kiedy dociera się do celu - opowiada.

            W tym roku organizatorzy przygotowali małą niespodziankę dla tych, którzy chcą zabrać ze sobą także dzieci. - Młodzież gimnazjalna oraz dzieci ze szkół podstawowych są w tym roku zwolnieni z opłat. To taki mały prezent z okazji jubileuszu - informuje rzecznik pielgrzymki.

V Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej zakończy się 19 sierpnia. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna