STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Uroczystości pogrzebowe śp. ks. bp Kazimierza Ryczana

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. bp Kazimierza Ryczana

13 września 2017 / Tekst

Msza święta żałobna śp. księdza biskupa Kazimierza Ryczana rozpocznie się w poniedziałek, 18 września o godzinie 17. Nabożeństwu  będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz – informuje ks. biskup Jan Piotrowski.

Jak czytamy na stronie diecezji kieleckiej, trumna z ciałem biskupa zostanie przywieziona do Domu Biskupiego w poniedziałek, 18 września o godz. 16.00. Przed godz. 17.00 wyprowadzona zostanie do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, tam odprawiona zostanie Msza św., której przewodniczył będzie kardynał Stanisław Dziwisz.Po Mszy świętej rozpocznie się modlitewne czuwanie.

Uroczystości pogrzebowe we wtorek, 19 września rozpoczną się o godz. 13.00 przewiezieniem trumny do kościoła św. Trójcy przy Wyższym Seminarium Duchownym. Odprawiona tam będzie modlitwa różańcowa w intencji zmarłego księdza biskupa.

O godz. 14.00 nastąpi wyprowadzenie do bazyliki katedralnej, gdzie o 15.00 odbędzie się Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył będzie metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. Ciało Zmarłego złożone zostanie w krypcie bazyliki katedralnej w Kielcach. 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna