Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Uroczyste odnowienie Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Uroczyste odnowienie Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

Kielce / 26 listopada 2017 / Tekst

W niedzielę – 26 listopada we wszystkich Kościołach i kaplicach w Polsce miało miejsce uroczyste odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.  Uroczystości w Bazylice Katedralnej w Kielcach przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

 

- W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jaką przeżywamy w ostatnią niedzielę kończącego się roku liturgicznego, chcemy popatrzeć oczami wiary do jakiego królestwa należymy dzięki łasce Chrztu Świętego.  Jakie mamy spełniać warunki, aby nasze duchowe obywatelstwo w Królestwie Jezusa Chrystusa było godnym naszego chrześcijańskiego powołania.  Wejdźmy więc w zbawcze przesłanie objawionego Słowa Bożego, bowiem ono  rzuca światło na ludzką egzystencję i mobilizuje sumienia do głębszego zastanowienia się nad własnym życiem – mówił ks. biskup Jan Piotrowski podczas homilii. Przypominając naukę Ojca Świętego Benedykta XVI ordynariusz diecezji kieleckiej podkreślał, że wszystkie nasze czyny „podlegają sądowi Bożemu”.   

-  Dziś jednak mało uważnie traktujemy wartość przemijającej chwili obecnej.   Tak, jakby była  mało znacząca dla naszej przyszłości. Ale Ewangelia przecież przypomina nam,  że wszyscy muszą zdać sprawę ze swojego życia – zauważył hierarcha. Przywołując słowa Ewangelii wg św. Mateusza przypomniał, że nasza miłość do Boga powinna przejawiać się w codziennym życiu i relacjach z drugim człowiekiem. Wszystko bowiem, co czynimy innym czynimy tak naprawdę Bogu.

- Moi Drodzy, prawda o Królestwie Bożym jest historią według Bożych kryteriów miłości i pokoju,  prawdy i wolności, dobroci, nadziei i sprawiedliwości – kontynuował ks. biskup - Ale właśnie tych wartości chronicznie brakuje we wszystkich ziemskich systemach zarządzania, a nawet w tych, które mienią się być idealne- co przecież dziś jest propagandową ambicją Unii Europejskiej. Dlaczego tak się dzieje?  Ponieważ nie ma miejsca dla Boga i dla objawiającej Jego obecność w świecie miłości, której ikoną jest Jezus Chrystus.  Warto przypomnieć, bo przecież odpowiedź daje nam na to pytanie Święty Paweł, który przypomina że jedynym Królem jest Jezus Chrystus i On ma prawo do każdego człowieka bowiem z miłości oddał za niego swoje życie – powiedział ordynariusz.

 Na zakończenie ks. biskup Jan Piotrowski zachęcił do powierzenia siebie Bogu i życia według Jego przykazań. - Chrześcijanie głosząc Ewangelię świadectwem życia, ozdobionym czynami Miłosierdzia mają się zachęcać wzajemnie do czynienia dobra i działania na rzecz sprawiedliwości, pojednania i pokoju.  W tym duchu, z głęboką wiarą, nadzieją i miłością powierzajmy się Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata w uroczyście odnowionym Akcie. Resztę On już sam dokona w naszych sercach swoją odkupieńczą miłością, ale pod warunkiem ,że będą dla niego otwarte. Amen – zakończył ordynariusz.

Proklamacja  Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana miała miejsce rok temu -  w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.Uroczystość odbyła się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.  Wydarzenienie to było wyrazem świadomego  potwierdzenia wyboru Jezusa za Króla i Pana, poddanie się Jego woli, prawu i władzy oraz wywyższenie Go we wszelkich wymiarach życia. 

Posłuchaj całej homilii:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna