Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Uroczysta Msza Święta z okazji piątej rocznicy ingresu biskupa Jana Piotrowskiego

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Uroczysta Msza Święta z okazji piątej rocznicy ingresu biskupa Jana Piotrowskiego

Kielce / 29 listopada 2019 / Tekst

– Życzę księdzu biskupowi satysfakcji z tego, że jest w głównym nurcie historii Zbawienia – powiedział podczas Mszy Świętej z okazji piątej rocznicy ingresu biskupa Jana Piotrowskiego ksiądz Paweł Tambor, rektor Wyższego Seminarium Duchownego. Uroczystą Mszę Świętą w bazylice katedralnej koncelebrowali biskupi pomocniczy oraz kapłani diecezji kieleckiej.

W katedrze tłumnie zebrali się również wierni Kościoła kieleckiego. W trakcie Eucharystii homilię wygłosił ks. Paweł Tambor, rektor Wyższego Seminarium Duchownego. Nawiązał do Słowa Bożego i procesu odkrywania Boga w swoim życiu. – Historia naszego życia nie jest na marginesie. Jest dokładnie odwrotnie. Żyjemy w głównym nurcie historii i nieważne, czy jesteśmy w katedrze, czy w małym, wiejskim kościółku. Życzę księdzu biskupowi, żeby czuł satysfakcję z tego, że jest w głównym nurcie historii Zbawienia. Po drugie, dzisiejszą Ewangelię kończą słowa: „Niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą”. Przekonujemy się jako kapłani, że trzeba o Bożej historii zbawienia mówić światu. Życzę księdzu biskupowi, żeby nigdy nie lękał się sytuacji zagrożenia i słuchał łaski bożej, wyznając wiarę w Boga.

Posłuchaj całej homilii:

Po Mszy Świętej przedstawiciele wspólnot, stowarzyszeń i organizacji złożyli pasterzowi naszej diecezji okolicznościowe życzenia.

Przypomnijmy, że ingres biskupa Jana Piotrowskiego do kieleckiej katedry odbył się 29 listopada 2014 roku. Podczas wielkiej uroczystości nowego biskupa powitał jego poprzednik biskup Kazimierz Ryczan, a arcybiskup Celestino Migliore, ówczesny nuncjusz apostolski odczytał nominacyjną bullę papieską. W uroczystości wzięli również udział m.in. arcybiskup Wojciech Polak, prymas Polski i arcybiskup Stanisław Budzik z Lublina oraz biskup Andrzej Jeż, biskup tarnowski, a także ponad 500 kapłanów z diecezji tarnowskiej i kieleckiej. – Wciąż podtrzymuję swoją opinię, że Kościół kielecki jest Kościołem żywym, mającym wiele możliwości. To co my proponujemy światu, to przede wszystkim Chrystus – ten sam wczoraj, dziś i na zawsze. Wszystko to łączy się ze świadectwem wiary mojej, kapłanów i ludzi stanowiących wspólnotę Kościoła. Mam pewność, że nie odniosłem żadnego sukcesu, bo w Ewangelii nie ma takiego słowa. Cieszę się z owoców duszpasterskich, katechetycznych, nawet jeśli pojawiają się pewne trudności związane z nowymi wyzwaniami społecznymi, cywilizacyjnymi i kulturowymi – mówi Radiu eM Kielce biskup Jan Piotrowski.

ZOSTAW KOMENTARZ