Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Trzej Królowie w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Trzej Królowie w Kielcach

06 stycznia 2018 / Tekst

Trzej Królowie pojawili się dziś w Kielcach. W role Mędrców ze Wschodu wcielili się: Andrzej Załucki-   prezes Fundacji Fabryki Marzeń, szczypiornista- Michał Jurecki oraz prezes Wodociągów Kielce -Henryk Milcarz.

 

Wydarzenie organizowane jest w Kielcach już od kilku lat. Jak jednak podkreśla ks. biskup Marian Florczyk różni się ono od typowych orszaków w innych miastach. – My nie wędrujemy z królami po ulicach miasta. Odtwarzając w pewien sposób historię, która miała miejsce przed ponad dwoma tysiącami lat, razem z narodzonym Jezusem, Maryją i Józefem oczekujemy na przybycie trzech Mędrców, którzy docierają do nas z różnych stron miasta. Każdy z Królów reprezentuje pewne środowisko, co roku towarzyszą im także niepełnosprawne dzieci i młodzież – zaznacza biskup.

Spotkanie w Kielcach rozpoczęła Msza św. w bazylice katedralnej.  Tuż po niej na Plac św. Jana Pawła II zaczęły przybywać poszczególne orszaki.

Jako pierwszy do Świętej Rodziny przybył orszak króla Kacpra, w którego wcielił się Andrzej Załucki, prezes Fundacji "Fabryki Marzeń". Towarzyszyli mu m.in. kieleckie grupy rekonstrukcyjne oraz zespół "Małe Skrzypeczki".

Następnie ze swoimi darami przybył król Melchior. W tę postać wcielił się z kolei Michał Jurecki, piłkarz ręczny PGE Vive Kielce. Razem z nim przywędrowali policjanci i orkiestra dęta ze Strawczyna. Policjanci złożyli Dzieciątku dar muzyczny, odśpiewując pieśń: "Kolęda od policjantów".

W asyście strażaków, harcerzy, kolędników z Masłowa i Zespołu "Uśmiech"  przybył orszak króla Baltazara. W postać tego Mędrca wcielił się Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich. – Dla mnie, jak i całej społeczności tworzącej Wodociągi Kieleckie to ogromne wyróżnienie. Cieszy mnie to, że mogliśmy tu być wszyscy razem – mówił prezes.

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne kolędowanie. Organizatorem wydarzenia jest Diecezja kielecka wraz z Wojewódzkim Domem Kultury.  

Zobacz więcej zdjęć:

Część I

Część II

Część III

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna