Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»„Sychar” rozpoczął nowy rok

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

„Sychar” rozpoczął nowy rok

Kielce / 08 lutego 2019 / Tekst

Członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” uroczystą Mszą Świętą rozpoczęli kolejny rok swoich spotkań. Homilię wygłosił ksiądz biskup Jan Piotrowski.

Uroczysta eucharystia odbyła się w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach, przy którym działa wspólnota. - W Kielcach Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” istnieje już od pięciu lat. Nasze spotkania odbywają się systematycznie, w każdy drugi piątek miesiąca. Ponadto raz w miesiącu odbywa się też spotkanie, które ma charakter modlitewny. Jest to adoracja Najświętszego Sakramentu. Organizowane są również wspólne wyjazdy i inne spotkanie o charakterze wspónototwórczym – mówił ks. Sebastian Wieczorek, opiekun wspólnoty.

Każde spotkanie formacyjne rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00. Tym razem przewodniczył jej ks. Bp Jan Piotrowski, który w swojej homilii mówił o tęsknocie towarzyszącej każdemu człowiekowi. – Tęsknota ma swoją jakość i swoje źródło, to podstawowe, najważniejsze. Ma ona swój początek w postawie naszej duszy i zawsze jest ukierunkowana na ostateczną ojczyznę, na spotkanie z Bogiem twarzą w twarz. To właśnie ogarnięty taką tęsknotą człowiek poszukuje sposobu złożenia siebie w darze, oddania się Bogu. Kto jest gotowy oddać się Bogu, również jest gotowy oddać się człowiekowi – podkreślał biskup Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii:

Osoby, które przeżywają w swoim małżeństwie kryzys i są zainteresowane wspólnotą mogą przyjść na spotkanie w drugi piątek miesiąca.

Bliższe informacje można znaleźć na stronie internetowej: http://kielce-niepokalana.sychar.org/, http://sychar.org/.

ZOSTAW KOMENTARZ