Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Święto misyjne dzieci

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Święto misyjne dzieci

Diecezja Kielecka / 06 stycznia 2019 / Tekst

W Uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół obchodzi Światowy Dzień Misyjny Dzieci. W Bazylice Katedralnej w Kielcach biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki odprawił uroczystą Mszę Świętą.

Na uroczystość pasterz naszej diecezji zaprosił wszystkie dzieci z naszej diecezji. Wierni modlili się w intencji najmłodszych z Rwandy i Burundi – Tak jak w październiku przeżywamy Niedzielę Misyjną, która jest świętem misyjnym dorosłych osób, tak od 1950 roku dzieci gromadzą się na modlitwie pełne wdzięczności Panu Bogu za ich wiarę, ale jednocześnie sięgają wyobraźnią i oczami wiary do tych miejsc, gdzie jeszcze głosi się Ewangelię. Poniekąd to dzisiejsze święto w jakiś sposób poszerza horyzonty misyjne u dzieci. Uczy ich solidarności, współpracy, empatii wobec tych, którzy mają różne potrzeby. Myślę, że warto pomagać dzieciom, by wchodziły w przestrzeń autentycznego świadectwa wiary – mówił biskup Jan Piotrowski.

Podczas Mszy Świętej biskup naszej diecezji wygłosił homilię, w której nawiązał do naszego ziemskiego pielgrzymowania. – Tak jak trzech Królowie, mądrze, odważnie i wiernie szli za Gwiazdą Betlejemską, tak i my idziemy za Tym, który mówił o sobie: Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Gromadzimy się w kieleckiej Katedrze na Uroczystości Objawienia Pańskiego zwanej Świętem Trzech Króli. Warto dostrzec, że piękno tego święta wyrasta z przekazu Ewangelii, Tradycji Kościoła i wiary tych, którzy szukają prawdy – tłumaczył. Biskup kielecki przypomniał także o znaczeniu świadectwa w życiu chrześcijan. – Do świadectwa wiary o Jezusie Chrystusie uzdolniony jest każdy chrześcijanin, który nie zamyka się w skorupie swojego egoizmu, ale wdzięczny za łaskę wiary razem z innymi dąży do Bożego Światła, którym jest Jezus Chrystus, nasz Pan i Odkupiciel – zauważył. – Św. Jan Paweł II przypomniał, że Kościół zadanie ewangelizacji powierza nie tylko dorosłym, ale również i dzieciom, zobowiązując dziecięcych misjonarzy do niesienia światła, miłości, solidarności zwłaszcza tam, gdzie są gęste ciemności ubóstwa, cierpienia i wojny – dodał.

Posłuchaj całej homilii:

Na zakończenie Eucharystii ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Dzieła Misyjnego Diecezji Kieleckiej podziękował wszystkim zgromadzonym i przypomniał znaczenie misji w dzisiejszym świecie. Po Mszy Świętej dzieci przedstawiły jasełka.

Światowy Dzień Misyjny Dzieci został ustanowiony w 1949 roku przez Sługę Bożego papieża Piusa XII jako znak duchowej łączności wszystkich dzieci świata. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna