Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Wspólne modlitwy chrześcijan

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wspólne modlitwy chrześcijan

Kielce / 18 stycznia 2018 / Tekst

Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To święto ekumenizmu mające już ponad stuletnią tradycję. W jego ramach chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na nabożeństwach. W tym roku materiały z refleksjami biblijnymi i modlitwami przygotowali wierni z Karaibów.

Ekumeniczne spotkania odbędą się także w Kielcach. Przyświeca im hasło: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Cytat zaczerpnięty został z piętnastego rozdziału Księgi Wyjścia. Dziś o godzinie 19 chrześcijanie zainaugurują swoje święto nieszporami, które odbędą się w kościele seminaryjnym pw. Trójcy Świętej.

Kolejne modlitewne spotkanie odbędzie się w sobotę 20 stycznia o godzinie 17 w Polskim Autokefalicznym Kościele Prawosławnym przy ul. Bodzentyńskiej 46. W niedzielę o godzinie 18 Nabożeństwo Słowa rozpocznie się w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym przy ul. Małopolskiej 6.

Po jednodniowej przerwie, we wtorek 23 stycznia o godzinie 19.15 chrześcijan zaproszą ojcowie kapucyni do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu do udziału w modlitwach w duchu Taize. Środa 24 stycznia będzie ostatnim dniem kieleckich obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zamknie je nabożeństwo ekumeniczne, które rozpocznie się o godzinie 18 w kościele ewangelicko-augsburskim pw. Świętej Trójcy mieszczącym się przy ulicy Sienkiewicza.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna