online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Wspólne modlitwy chrześcijan
online button
online button
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wspólne modlitwy chrześcijan

Kielce / 18 stycznia 2018 / Tekst

Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To święto ekumenizmu mające już ponad stuletnią tradycję. W jego ramach chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na nabożeństwach. W tym roku materiały z refleksjami biblijnymi i modlitwami przygotowali wierni z Karaibów.

Ekumeniczne spotkania odbędą się także w Kielcach. Przyświeca im hasło: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Cytat zaczerpnięty został z piętnastego rozdziału Księgi Wyjścia. Dziś o godzinie 19 chrześcijanie zainaugurują swoje święto nieszporami, które odbędą się w kościele seminaryjnym pw. Trójcy Świętej.

Kolejne modlitewne spotkanie odbędzie się w sobotę 20 stycznia o godzinie 17 w Polskim Autokefalicznym Kościele Prawosławnym przy ul. Bodzentyńskiej 46. W niedzielę o godzinie 18 Nabożeństwo Słowa rozpocznie się w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym przy ul. Małopolskiej 6.

Po jednodniowej przerwie, we wtorek 23 stycznia o godzinie 19.15 chrześcijan zaproszą ojcowie kapucyni do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu do udziału w modlitwach w duchu Taize. Środa 24 stycznia będzie ostatnim dniem kieleckich obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zamknie je nabożeństwo ekumeniczne, które rozpocznie się o godzinie 18 w kościele ewangelicko-augsburskim pw. Świętej Trójcy mieszczącym się przy ulicy Sienkiewicza.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna