Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Światowy Dzień Misyjny Dzieci

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Światowy Dzień Misyjny Dzieci

Kielce/Włoszczowa / 06 stycznia 2017 / Tekst
Fot. Monika Kania Fot. Monika Kania

Za nami Światowy Dzień Misyjny Dzieci. W Kielcach obchody tego dnia połączone były z uroczystościami związanymi ze świętem Trzech Króli.

W uroczystej Mszy świętej w bazylice katedralnej w Kielcach wzięli udział między innymi kolędnicy misyjni z Włoszczowy. W tym roku grupę tą tworzyło 18 dzieci w różnym wieku. W okresie Świąt Bożego Narodzenia wędrowały one  po domach głosząc mieszkańcom Dobrą Nowinę. – Dzieci bardzo dobrze przygotowały się do tego zadania. Spotykaliśmy się już od listopada. Nie tylko ćwiczyliśmy role, ale także poznawaliśmy kraj na rzecz którego prowadzona była tegoroczna akcja, dowiadywaliśmy się z jakimi problemami borykają się jego mieszkańcy – wyjaśniła Monika Kania, opiekun grupy.

Jednym z włoszczowskich kolędników misyjnych była w tym roku Ewa Klapa, uczennica IV klasy szkoły podstawowej. – Dla mnie była to wielka przygoda. Bardzo się cieszę, że mogłam dzielić się z innymi nowiną o Bożym Narodzeniu i pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują – przyznała dziewczynka. Podobnie twierdzi jej rówieśniczka Matylda Podstawka. – Z jednej strony mogliśmy  miło spędzić czas, a z drugiej pomóc biednym dzieciom. Uważam, że warto było zaangażować się w to dzieło – zapewniła.  Od kilku lat kolędnikiem misyjnym jest także Weronika Kania, obecnie uczennica III gimnazjum. – Nie wyobrażam sobie świąt bez tej akcji. To jest naprawdę ważna inicjatywa. Nie robiąc praktycznie nic można pomóc tak wielu osobom – powiedziała.

Kolędnikom misyjnym z Włoszczowy udało się zebrać w tym roku kilkaset złotych. Pieniądze zostaną przekazane na wsparcie biednych dzieci z Tajlandii. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna