Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Światło Pokoju już w naszej diecezji

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Światło Pokoju już w naszej diecezji

Diecezja Kielecka / 16 grudnia 2018 / Tekst

16 grudnia w parafii pw. św. Kazimierza w Bilczy Betlejemskie Światło Pokoju zostało oficjalnie przekazane diecezji kieleckiej. Dostarczyli je harcerze z Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego Chorągwi Kieleckiej ZHP.

Uroczystej Mszy Świętej poprzedzającej przekazanie płomienia z Betlejem przewodniczył biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki, który odebrał od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. – Przede wszystkim światło jest symbolem Jezusa Zmartwychwstałego. Tajemnicy Bożego Narodzenia również towarzyszy światło. O świetle mówił prorok Izajasz. Światło daje nam poczucie bezpieczeństwa, nadziei, wskazuje drogę. Dla nas, ludzi cieszących się łaską wiary, ale też ludzi, którzy jej poszukują, tajemnica Narodzenia Pańskiego, rozjaśniana przez Światło Chrystusa pokazuje nam sens naszego życia, wyzwań, trudów i ofiar. Ufam, że Betlejemskie Światło Pokoju jest nie tylko symbolem, bo światło jest rzeczywistością i daje ciepło, którego potrzebujemy w nas samych, życiu rodzinnym, parafialnym, społecznym na jego wielu szczeblach – mówił biskup Jan Piotrowski.

Homilię w trakcie Najświętszej Ofiary wygłosił ksiądz Paweł Samiczak, kapelan Chorągwi Kieleckiej ZHP. – Dziś naszym zadaniem jest podanie światła drugiemu człowiekowi. To tylko symbol i aż symbol. Ono przybyło do nas z Betlejem. Przybyło niesione w tej wielkiej sztafecie, która symbolizuje pokój i jedność pomiędzy ludźmi – tłumaczył.

Posłuchaj całej homilii:

Harcerze przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju z Linz w Austrii, gdzie trafiło ono wprost z Ziemi Świętej. – Światło dociera do nas po raz 27. Przebywa wiele kilometrów, żeby dotrzeć do jak największej ilości domów i połączyć wszystkich ludzi. Bycie częścią sztafety jest niezwykle ważne dla każdej chorągwi – wyjaśniała podharcmistrz Agnieszka Stochmal z Chorągwi Kieleckiej ZHP. Pozostałe hufce kieleckiej chorągwi otrzymały światło z rąk biskupa Jana Piotrowskiego i przekażą je w swoich miejscowościach.

ZOSTAW KOMENTARZ