Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Stypendyści w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Stypendyści w Kielcach

Kielce / 10 lipca 2018 / Tekst
Stypendyści w Kielcach fot. Karol Wiecheć/dzielo.pl

19 lipca blisko 800 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyjedzie do Kielc na obóz zorganizowany pod hasłem „Kielce – miasto na skale”.

Pobyt w naszym mieście rozpoczną Mszą Świętą. Następnego dnia uroczysta Eucharystia o godzinie 10 w kieleckiej Katedrze oficjalnie zainauguruje obóz. Po południu uczestnicy będą poznawali Kielce. 21 lipca zwiedzą nasze miasto razem z przewodnikami. Wezmą także udział w 45. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej na Kadzielni. Niedziela 22 lipca będzie dla nich okazją do lepszego poznania lokalnej społeczności podczas niedzielnych Mszy Świętych w kieleckich parafiach.

Kolejne dwa dni spędzą na naszych uczelniach. – Przed nimi wybór drogi życiowej, a więc również i uczelni. Chcielibyśmy zwrócić ich uwagę także na ten element – tłumaczył ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 25 lipca stypendyści wezmą udział w wycieczce po regionie świętokrzyskim. Odwiedzą Święty Krzyż, Chęciny, Tokarnię i Sandomierz. Następnego dnia zaplanowana jest dyskoteka, a 27 lipca w hali Politechniki Świętokrzyskiej „Dzień sportu”.

28 lipca odbędzie się dzień skupienia i czuwanie modlitewne na kieleckiej Kadzielni. Dzień później odprawiona zostanie Msza Święta na zakończenie obozu. Uczestnicy wezmą też udział w programie telewizyjnym „Między Ziemią a Niebem” i koncercie galowym festiwalu Happy Day Alleluja. – Stypendyści przyjeżdżają integrować się, wzrastać w duchu wartości św. Jana Pawła II i spotkać się z kulturą miasta i jego możliwościami rozwojowymi – dodał ks. Kowalczyk.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna