Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Stypendia im. ks. bp. Czesława Kaczmarka trafiły do uczniów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Stypendia im. ks. bp. Czesława Kaczmarka trafiły do uczniów

09 października 2017 / Tekst

27 uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia w ramach Diecezjalnego Funduszu Stypendialnego im. Bp. Czesława Kaczmarka. Stypendia wręczył ks. biskup Marian Florczyk.

Stypendia w ramach Funduszu Stypendialnego im. Bp. Czesława Kaczmarka przyznane zostały już po raz drugi. Podobnie jak w tamtym roku, pieniądze trafiły do zdolnej, ale niezamożnej młodzieży uczącej się w szkołach na terenie diecezji kieleckiej. – W tym roku o stypendia ubiegało się łącznie czterdzieści cztery osoby. Dwadzieścia siedem z nich  spełniło warunki i kryteria uwzględnione w regulaminie i tę pomoc otrzymały – informuje ks. Karol Zegan, sekretarz Funduszu Stypendialnego. Każdy stypendysta otrzymał jednorazowo 1200 zł.  

Podczas wręczenia stypendiów, po raz pierwszy publicznie został wyświetlony fabularyzowany dokument poświęcony biskupowi Czesławowi Kaczmarkowi.

 Fundusz stypendialny im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka powstał w ubiegłym roku na mocy dekretu księdza biskupa Jana Piotrowskiego. Jest  zasilany ze środków ofiarowanych na ten cel przez darczyńców instytucjonalnych i prywatnych.

 Fundusz może wesprzeć też każdy z nas wpłacając dowolną kwotę na konto:

Konto do wpłat: 

Diecezja Kielecka Fundacja Bp. Kaczmarka

Bank Pekao S.A

04 1240 1372 1111 0010 6614 9133

Kontakt z Wydziałem:

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach  ul. Jana Pawła II nr 3

25-025 Kielce

Tel. 41-368-25-27, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna