Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Spotkanie Kustoszy Sanktuariów w Jędrzejowie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Spotkanie Kustoszy Sanktuariów w Jędrzejowie

18 maja 2018 / Tekst

Z inicjatywy ks. biskupa Jana Piotrowskiego, już po raz trzeci odbyło się spotkanie Kustoszy Sanktuariów Diecezji Kieleckiej. Tym razem wydarzenie miało miejsce w Sanktuarium Błogosławionego Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Tematyka spotkania poświęcona była więc tej postaci.

Jak informuje ks. dr Grzegorz Kaliszewski, Diecezjalny Duszpasterz ds. Sanktuariów oraz Sekretarz Rady Kustoszy Sanktuariów Polskich, wydarzenie rozpoczęła wspólna modlitwa. Przewodniczył jej ks. dr Mirosław Cisowski,  Dyrektor Duszpasterstwa. - Spotkanie było poświęcone tematom związanym z błogosławionym  Wincentym Kadłubkiem.  Z wielką uwagą zostały wysłuchane między innymi referaty o. mgr. Jakuba Zawadzkiego, pt. "Kult Błogosławionego Wincentego Kadłubka w Polsce"  oraz o. dr Jana Strumiłowskiego: "Błogosławiony Wincenty Kadłubek w ikonografii"- informuje ks. dr Kaliszewski.

Podczas wydarzenia wygłoszony został także referat pt. "Rozwój ruchu pielgrzymkowego w Sanktuarium Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie". Temat ten opracował i przedstawił o. mgr Wiesław Kundera – Kustosz Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie.

Na zakończenie, ks. dr Grzegorz Kaliszewski przedstawił sprawozdania ze spotkań Rady Kustoszy Sanktuariów w Polsce.

Warto dodać, że było to już trzecie spotkanie Kustoszy Sanktuariów Diecezji Kieleckiej. Pierwsze miało miejsce w 2016 roku w  Sanktuarium Bożego Grobu w Miechowie, w ubiegłym roku natomiast Kustosze spotkali się w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna