Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Różaniec - modlitwa za rodziny i kapłanów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Różaniec - modlitwa za rodziny i kapłanów

02 października 2018 / Tekst

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji rodzin i kapłanów. - W październiku Kościół katolicki szczególnie zaprasza do modlitwy różańcowej. Jest to modlitwa na wskroś ewangeliczna, która odsyła nas do rozważania wielu wydarzeń z życia Matki Bożej i Pana Jezusa - mówił w Radiu eM Kielce ks. biskup Jan Piotrowski.

Ks. biskup Jan Piotrowski szczególnie zachęca do modlitwy różańcowej w intencji rodzin i kapłanów. - Modlitwa różańcowa odmawiana za kapłanów, jak i modlitwa na różańcu samych księży tworzy dobry duchowy klimat. Dziś tej modlitwy różańcowej za kapłanów bardzo nam potrzeba. Jako kapłani miejmy więc odwagę prosić wiernych o modlitwę za siebie. Otrzymujemy wtedy wielki dar. Wszystkim ludziom dobrej woli za tą modlitwę różańcową serdecznie dziękuję - mówi ks. biskup.

- W diecezji kieleckiej rozwijają się także Róże Żywego Różańca. Jest to stowarzyszenie największe w Polsce. Gromadzi ponad dwa miliony ludzi. Róże Żywego Różańca są w każdej diecezji, a nawet parafii. Spotkania są okazją do pogłębionej katechezy. Modlitwa różańcowa zawsze bowiem do czegoś zmierza. Mamy na przykład papieskie intencje misyjne, potrzeby diecezji, rodziny, sąsiadów, a nawet polityki, która ma służyć dobru wspólnemu. Ostatnio usłyszałem świadectwo, że kiedy małżonkowie zaczęli się modlić na różańcu tak wiele się w ich rodzinie zmieniło. Przez tę modlitwę możemy więc wyprosić wiele łask - zaznacza ks. biskup.

- Modlitwę różańcową możemy odmawiać gdziekolwiek jesteśmy: w domu, autobusie, przy różnych czynnościach. Jest to modlitwa dla wszystkich, na każdą okazję i w każdym miejscu. Zachęcam więc do jej odmawiania szczególnie w intencji rodzin i kapłanów - podkreśla ks. biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej rozmowy z ks. biskupem Janem Piotrowskim:

 

Biskup Kielecki Jan Piotrowski serdecznie zaprasza do udziału w Jubileuszowej X Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie, która odbędzie się w sobotę, 6 października 2018 r.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

  9.00 - Przyjazd i rejestracja grup pielgrzymkowych(Każdy uczestnik otrzyma pamiątkę spotkania i słodką bułkę)

  9.30 - Zawiązanie wspólnoty, prezentacja grup i krótka historia Sanktuarium(ks. prałat Zygmunt Pawlik – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie)

  9.45 - Animacja misyjna – Zgromadzenie Matki Bożej Pocieszenia Missionari Della Consolata(Ojciec Luca Bovio – sekretarz Krajowy Papieskiej Unii Misyjnej w Polsce)

10.15 - Konferencja: „W mocy Ducha Świętego wraz z Maryją głosimy światu Chrystusa”(ks. dr Maciej Będziński – Sekretarz Krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła)

11.15 - Modlitwa Różańcowa

12.00 - Msza święta koncelebrowana z błogosławieństwem papieskim pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego

13.00 - Zakończenie pielgrzymki – zawierzenie pielgrzymów Matce Bożej Opiekunce Rodzin

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna