online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Rocznica ŚDM
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Rocznica ŚDM

Kielce/Kazimierza Wielka / 14 lipca 2017 / Tekst
Fot. Damian Wysocki Fot. Damian Wysocki

Zbliża się pierwsza rocznica Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Z tej okazji, 23 lipca w Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach a także w Kazimierzy Wielkiej odbędą się uroczystości rocznicowe. 

W Kielcach, u „św. Józefa” wszystko rozpocznie się o godz. 11.00 uroczystą Mszą Świętą dziękczynną za Światowe Dni Młodzieży. Tego samego dnia, o godz. 19.  zaplanowano także  Koncert Uwielbienia oparty na tekstach przemówień papieża Franciszka wygłoszonych podczas ŚDM.

Z okazji pierwszej rocznicy tego wydarzenia będzie można obejrzeć także wystawę zdjęć z etapu diecezjalnego w Parafii św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach oraz wyjazdu młodych do Krakowa.

Z kolei w Kazimierzy Wielkiej Msza święta odprawiona zostanie o godz. 12.  - Ponadto o godz. 15.00 przy zbiorniku retencyjnym, gdzie odbyła się jedna z katechez podczas ŚDM, zostanie odsłonięty pamiątkowy kamień, który został ufundowany przez Wójta Gminy Szczurowa. Odsłonięcia i poświęcenia kamienia dokona ks. Dziekan Sławomir Sarek – ówczesny diecezjalny koordynator ŚDM – informuje ks. Michał Haśnik. Jak uzupełnia kapłan, w czasie Eucharystii  zostanie poświęcony i przekazany przez Miasto nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Podolanach.

Zwieńczeniem uroczystości będzie Wieczór Uwielbienia na kazimierskim Rynku. Początek o godz. 19.30.

Ks. Michał Haśnik informuje także, że rocznica Światowych Dni Młodzieży w Kazimierzy Wielkiej zostanie połączona z XI Międzynarodowymi Dniami Kazimierzy, które odbędą się dzień wcześniej, 22 lipca.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna