online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Rocznica ŚDM
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Rocznica ŚDM

Kielce/Kazimierza Wielka / 14 lipca 2017 / Tekst
Fot. Damian Wysocki Fot. Damian Wysocki

Zbliża się pierwsza rocznica Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Z tej okazji, 23 lipca w Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach a także w Kazimierzy Wielkiej odbędą się uroczystości rocznicowe. 

W Kielcach, u „św. Józefa” wszystko rozpocznie się o godz. 11.00 uroczystą Mszą Świętą dziękczynną za Światowe Dni Młodzieży. Tego samego dnia, o godz. 19.  zaplanowano także  Koncert Uwielbienia oparty na tekstach przemówień papieża Franciszka wygłoszonych podczas ŚDM.

Z okazji pierwszej rocznicy tego wydarzenia będzie można obejrzeć także wystawę zdjęć z etapu diecezjalnego w Parafii św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach oraz wyjazdu młodych do Krakowa.

Z kolei w Kazimierzy Wielkiej Msza święta odprawiona zostanie o godz. 12.  - Ponadto o godz. 15.00 przy zbiorniku retencyjnym, gdzie odbyła się jedna z katechez podczas ŚDM, zostanie odsłonięty pamiątkowy kamień, który został ufundowany przez Wójta Gminy Szczurowa. Odsłonięcia i poświęcenia kamienia dokona ks. Dziekan Sławomir Sarek – ówczesny diecezjalny koordynator ŚDM – informuje ks. Michał Haśnik. Jak uzupełnia kapłan, w czasie Eucharystii  zostanie poświęcony i przekazany przez Miasto nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Podolanach.

Zwieńczeniem uroczystości będzie Wieczór Uwielbienia na kazimierskim Rynku. Początek o godz. 19.30.

Ks. Michał Haśnik informuje także, że rocznica Światowych Dni Młodzieży w Kazimierzy Wielkiej zostanie połączona z XI Międzynarodowymi Dniami Kazimierzy, które odbędą się dzień wcześniej, 22 lipca.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna