Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Relikwie Męczenników z Pariacoto w parafii Ducha Świętego w Kielcach

wtorek, 29 września 2020 14:21 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wielka uroczystość w parafii Ducha Świętego w Kielcach. W niedzielę do wspólnoty z Osiedla Na Stoku zostaną wprowadzone relikwie dwóch franciszkańskich męczenników – ojca Zbigniewa Strzałkowskiego i ojca Michała Tomaszka. – Chcemy zapoczątkować ich kult w naszej parafii – tłumaczy ks. Adam Kaczmarczyk, wikariusz parafii Ducha Świętego.

Przygotowania do niedzielnych uroczystości rozpoczęły się tydzień wcześniej modlitwami do świętych męczenników. – W sobotę przyjadą do nas ojcowie franciszkanie, którzy od godziny 18 będą posługiwać w naszym kościele. Następnego dnia podczas każdej Mszy Świętej przybliżą postaci błogosławionych i symbolicznie zapoczątkują ich kult w parafii – dodaje ks. Adam Kaczmarczyk.

Główne uroczystości zaplanowano na godzinę 10. – Eucharystię odprawi biskup kielecki Jan Piotrowski. Każdy, kto nawiedzi nasz kościół będzie mógł otrzymać relikwię drugiego stopnia męczenników. Chcemy, żeby to wydarzenie zapoczątkowało ich kult. Przychodzą nam na myśl słowa św. Jana Pawła II, że dosyć już krwi przelano w XX wieku i żeby nasze czasy były czasami męczeństwa białego i cichego. Uroczystość skłania nas do refleksji nad naszą gotowością do oddania swojego życia Panu Bogu i Kościołowi – mówi nasz rozmówca.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO