Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Relikwie bł. Bartolo Longo naszej diecezji. Rozpoczęła się peregrynacja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Relikwie bł. Bartolo Longo naszej diecezji. Rozpoczęła się peregrynacja

diecezja kielecka / 04 lutego 2018 / Tekst
Peregrynacja relikwi w Miechowie w 2017 r. Peregrynacja relikwi w Miechowie w 2017 r. fot. diecezja kielecka

Kielecka bazylika katedralna była pierwszym kościołem w naszej diecezji, który odwiedziły relikwie błogosławionego Bartolo Longo. Inauguracji peregrynacji towarzyszyła Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego.

W homilii ordynariusz diecezji kieleckiej apelował o głębszą refleksję nad tym, że chrzest święty wzywa nas do świętości. – Ewangelia Życia jest dla wszystkich, ale trzeba ją przyjąć, aby nią kształtować swoje życie tak, jak tego chce Bóg, który jest miłością. Tę miłość odkrył wychodzący z głębokich nurtów sekty satanistycznej Bartolo Longo. Jaki młody kapłan byłem w 1981 roku w Pompejach, ale ani mnie, ani żadnemu z moich towarzyszy nie było dane spotkać obecnego tu dziś w relikwiach błogosławionego – mówił ksiądz biskup w słowach skierowanych do wiernych.

Posłuchaj całej homilii:

Bartolo Longo żył na przełomie XIX i XX wieku w Pompejach koło Neapolu i po burzliwej młodości, zasłużył się poprzez krzewienie dzieł miłosierdzia oraz upowszechnianie modlitwy różańcowej. Peregrynacja ma przybliżyć wiernym tę postać. Relikwie wraz z ikoną będą wędrować po parafiach miasta Kielce i innych miejscowości naszej diecezji. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna