Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Przyjdźcie, a otrzymacie dar miłosierdzia

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przyjdźcie, a otrzymacie dar miłosierdzia

Piekoszów / 18 listopada 2018 / Tekst

Mszą świętą pod przewodnictwem prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka zakończyły się obchody Roku Jubileuszowego 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w sanktuarium w Piekoszowie.

W czasie Mszy św. prymas poświęcił "szatę dla Maryi" będącą wotum wdzięczności parafian, pielgrzymów i mieszkańców dekanatu piekoszowskiego za Złoty Jubileusz Koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. W słowach homilii arcybiskup Wojciech Polak zwracał szczególną uwagę na to, czego uczy nas postawa całkowitego oddania się Bożemu miłosierdziu pokazywana nam przez Maryję. – Kobieta, w której życiu wszystko zostało ukształtowane i przeniknięte obecnością miłosierdzia, które stało się ciałem nie przestaje nam powtarzać: Chodźcie, zbliżcie się z ufnością. Przyjdźcie, a otrzymacie dar miłosierdzia. Nie bójcie się, nie lękajcie, nie wstydźcie się. Ojciec czeka na was z otwartymi ramionami, aby wam przebaczyć, aby przyjąć do swego domu, aby okazać nam swoje miłosierdzie – mówił w homilii.

Prymas Polski nawiązał również do słów, jakie przed 50 laty wypowiadał w Piekoszowie prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński podczas koronacji obrazu. – 50 lat temu prymas powiedział: "Co więc dzisiaj powiecie wkładając złotą koronę na jej zasłużone skronie upracowane wierną służbą ludowi Bożemu w Piekoszowie, w ziemi kieleckiej, w całej Polsce? Co więc dzisiaj powiecie? Chyba to, że dochowacie jej wierności. Że będziecie się wsłuchiwać w to, co powiedziała już w Kanie: Cokolwiek wam syn mój każe – to czyńcie. Jej syn mówi po cichu, mówi szeptem. On prosi i jego Matka prosi. Cóż więc powiecie?" Cóż więc i my dziś powiemy? – zakończył homilię.

Posłuchaj całej homilii:

Dotychczas parafia gościła dwóch prymasów: w 1968 roku kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w 1986 roku kardynała Józefa Glempa.

ZOSTAW KOMENTARZ