Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Przyjdźcie, a otrzymacie dar miłosierdzia

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przyjdźcie, a otrzymacie dar miłosierdzia

Piekoszów / 18 listopada 2018 / Tekst

Mszą świętą pod przewodnictwem prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka zakończyły się obchody Roku Jubileuszowego 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w sanktuarium w Piekoszowie.

W czasie Mszy św. prymas poświęcił "szatę dla Maryi" będącą wotum wdzięczności parafian, pielgrzymów i mieszkańców dekanatu piekoszowskiego za Złoty Jubileusz Koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. W słowach homilii arcybiskup Wojciech Polak zwracał szczególną uwagę na to, czego uczy nas postawa całkowitego oddania się Bożemu miłosierdziu pokazywana nam przez Maryję. – Kobieta, w której życiu wszystko zostało ukształtowane i przeniknięte obecnością miłosierdzia, które stało się ciałem nie przestaje nam powtarzać: Chodźcie, zbliżcie się z ufnością. Przyjdźcie, a otrzymacie dar miłosierdzia. Nie bójcie się, nie lękajcie, nie wstydźcie się. Ojciec czeka na was z otwartymi ramionami, aby wam przebaczyć, aby przyjąć do swego domu, aby okazać nam swoje miłosierdzie – mówił w homilii.

Prymas Polski nawiązał również do słów, jakie przed 50 laty wypowiadał w Piekoszowie prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński podczas koronacji obrazu. – 50 lat temu prymas powiedział: "Co więc dzisiaj powiecie wkładając złotą koronę na jej zasłużone skronie upracowane wierną służbą ludowi Bożemu w Piekoszowie, w ziemi kieleckiej, w całej Polsce? Co więc dzisiaj powiecie? Chyba to, że dochowacie jej wierności. Że będziecie się wsłuchiwać w to, co powiedziała już w Kanie: Cokolwiek wam syn mój każe – to czyńcie. Jej syn mówi po cichu, mówi szeptem. On prosi i jego Matka prosi. Cóż więc powiecie?" Cóż więc i my dziś powiemy? – zakończył homilię.

Posłuchaj całej homilii:

Dotychczas parafia gościła dwóch prymasów: w 1968 roku kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w 1986 roku kardynała Józefa Glempa.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna