Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Przyjaciele seminarium spotkali się w nowym roku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przyjaciele seminarium spotkali się w nowym roku

Kielce / 13 stycznia 2018 / Tekst

Członkowie Grona Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach złożyli sobie noworoczne życzenia. Ks. Szymon Górski został wybrany nowym prezesem stowarzyszenia.

Doroczne spotkanie tradycyjnie już rozpoczęło się walnym zjazdem sprawozdawczo-wyborczym. Po obradach delegatów, na którym ks. Szymon Górski został wybrany nowym prezesem stowarzyszenia [więcej na ten temat], przyszedł czas na wspólne kolędowanie w Bazylice Katedralnej. Po nim odbyła się Msza święta, której przewodniczył ksiądz biskup Jan Piotrowski. W homilii podziękował członkom stowarzyszenia za okazywane seminarium wsparcie. – Dziękuję wam serdecznie za nieoceniony dar waszej modlitwy i materialnego wsparcia dla naszego Wyższego Seminarium Duchownego, które w tym roku już po raz 290. formuje kleryków diecezjalnych – mówił w słowach skierowanych do uczestników Eucharystii.

Posłuchaj całej homilii:

W rozmowie z naszym reporterem biskup dodawał, że formacja nowych kapłanów jest jedną z najważniejszych potrzeb dzisiejszych czasów. – Nie jest ona współcześnie łatwa, ponieważ żyjemy też duchem świata, który przenika wszędzie. Drzemie on trochę i we mnie, i w wychowawcach, a także tych, którzy tu przychodzą. Zaplecze duchowe i dobry przykład musi być obecny w życiu Kościoła kieleckiego i tych, którzy chcą pomagać seminarium. Chodzi o to, by wyszedł stąd dobry ewangelicznie kapłan – zaznaczył.

Po Mszy świętej uczestnicy udali się do budynku WSD, gdzie złożyli sobie noworoczne życzenia. Ksiądz dr Adam Perz, ustępujący prezes stowarzyszenia, zwracał uwagę na ogromną rolę, jaką w życiu seminarium pełni zaangażowanie osób świeckich, okazywane w modlitwie i wsparciu materialnym. – Dzięki pieniądzom przekazywanym przez członków, alumni mogą opłacić czesne czy dokonać jakichś drobnych zakupów - wyjaśniał ksiądz Adam Perz.

Spotkanie zwieńczył występ artystyczny w wykonaniu alumnów. Stowarzyszenie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach liczy sobie około 6 tysięcy członków.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna